کدخبر: ۳۱۷۰۶۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
روحانی دیدار با امیر: در کنار قطر بوده و هستیم و هرگونه فشار ایجاد شده علیه این کشور را محکوم می‌کنیم

روحانی دیدار با امیر: در کنار قطر بوده و هستیم و هرگونه فشار ایجاد شده علیه این کشور را محکوم می‌کنیم

اقتصاد نیوز: حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و امیر قطر روز پنج شنبه در حاشیه اجلاس سران کوالالامپور ۲۰۱۹ در مالزی با یکدیگر دیدار و بر توسعه و تعمیق روابط در همه زمینه ها تاکید کردند.

 به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ روحانی در این دیدار با بیان اینکه روز به روز شاهد توسعه روابط تهران – دوحه هستیم، افزود: در کنار قطر بوده و هستیم  و هرگونه فشار و تنگنای ایجاد شده علیه این کشور را محکوم می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه ایران و قطر باید از فرصت نزدیکی و قرابت برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری استفاده کنند، افزود: دو کشورمی‌توانند در زمینه‌های مختلف همکاری نزدیک داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه تهران و دوحه در شرایط اقتصادی موجود می‌توانند بسیاری از نیازمندی‌های یکدیگر را رفع کنند، عنوان کرد: می‌توانیم در زمینه سرمایه‌گذاری  مشترک همکاری داشته باشیم.

امیر قطر نیز با ابراز خوشحالی از ملاقات رئیس جمهوری ایران در حاشیه اجلاس کوآلالامپور، گفت: روابط دو کشور روابط ویژه ای است و در شرایط امروز منطقه باید روابط ما و تماس‌ها بیشتر باشد.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی با قدردانی از مواضع ایران در قبال تحریم قطر، ادامه داد: موضع ایران مورد تحسین ماست و ما آن را فراموش نمی‌کنیم.

امیر قطر همچنین تاکید کرد: معتقدم ایران و قطر می توانند از این شرایط سخت که برایشان ایجاد شده عبور کنند.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند