کدخبر: ۳۱۷۴۸۷ لینک کوتاه

درخواست‌های آیت‌الله سیستانی درباره تشکیل دولت و قانون انتخابات عراق

اقتصادنیوز: نماینده ائتلاف الفتح عراق امروز (یکشنبه) اعلام کرد، مرجع عالی قدر شیعیان از عدم تصویب قانون انتخابات ناراضی بوده و خواستار تشکیل دولتی مقتدر است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حسین عرب، نماینده ائتلاف الفتح در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت، آیت‌الله سید علی سیستانی، مرجعیت عالیقدر شیعیان از عدم تصویب قانون انتخابات ناراضی بوده و خواستار قانون انتخابات براساس حوزه‌های متعدد است.

وی تصریح کرد: ایشان این مساله را از طریق اشاره صریح‌شان به این موضوع مطرح کردند که رای دهنده باید به فرد منتخب نزدیک باشد،‌ بنابراین مرجعیت دینی برخلاف سیاستمداران بر حوزه‌های انتخاباتی کوچک در استان‌ها تاکید دارد.

عرب افزود: مرجعیت دینی بر برگزاری انتخابات زودهنگام تأکید کرده و خواستار تشکیل دولتی قوی است که توانایی کنترل کشور و انحصار سلاح به دولت و ایجاد نهادهای واقعی و قدرتمند را داشته باشد.

آیت‌الله سیستانی روز جمعه ضمن تأکید بر لزوم تصویب قانون انتخابات، از سنگ‌اندازی در مقابل تصویب آن انتقاد و اعلام کرده بود، برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق برای خروج از بحران فعلی و همچنین ممانعت از کشیده شدن کشور به آشوب و بیراهه ضرورت دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
5 نفر این پست را پسندیده اند