کدخبر: ۳۱۷۷۶۵ لینک کوتاه

هشدار نشنال اینترست به آمریکا درباره زیردریایی نووسیبیرسک روسیه +ویژگی‌ها

اقتصادنیوز: نشنال اینترست در باره زیردریایی روسیه به آمریکا هشدار داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، نشنال اینترست نوشت، زیردریایی هسته ای روسیه به نام «نووسیبیرسک» از پروژه «یاسین» می تواند دشمن درجه یک نیرویی دریایی آمریکا باشد.

مرکز تحلیلی نیروی دریایی در امور تسلیحات روسیه اطلاع داد که زیردریایی جدید را شاید بتوان شایسته ترین زیردریایی هسته ای نامید. زیردریایی نووسیبیرسک، سومین زیردریایی مدل یاسین در کارخانه کشتی‌سازی سوماش در نزدیکی دریای سفید ساخته خواهد شد.

این زیردریایی طوری طراحی شده است که قابلیت پرتاب موشک‌های متعارف یا هسته‌یی تا مسافت سه هزار مایلی را داشته باشد و علاوه بر آن بتواند با زیردریایی‌های دیگر، کشتی‌های روی آب و اهداف زمینی مبارزه کند.

دریاسالار دیو جانسون در باره زیردریایی های پروژه «یاسین» روسیه گفته بود: «ما با یک دشمن بالقوه مواجه خواهیم شد. فقط کافی است که به سورودوینسک نگاه کنی!»

زیردریایی کلاس یاسین پروژه 885 یک کلاس از زیردریایی روسی است که طول آن 120 متر می‌باشد.

پروژه یاسِن جدیدترین زیردریایی تهاجمی هسته ای متعلق به نیروی دریایی روسیه است. در حال حاضر حداقل 6 فروند از این زیردریایی برای ورود به روند ساخت خود برنامه‌ریزی شده‌اند.

این کلاس جانشین زیردریایی‌های قدیمی کلاس آکولا خواهد شد. در مجموع 30 موشک ضد کشتی و اژدر توسط کلاس یاسین حمل می‌شوند و عمق غوطه وری آن حدوداً 300 متر، لوله‌های پرتاب عمودی 24 عدد تسلیحات، اژدرهای متفاوت، موشک ضد کشتی و کروز. این کلاس زیردریایی را بعنوان رقیب زیردریایی های کلاس ویرجینیا امریکا می‌دانند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند