کدخبر: ۳۱۹۵۹۶ لینک کوتاه

جزئیات مهم خنثی‌سازی ۳ طرح ترور سردار سلیمانی

اقتصادنیوز:‌رئیس فراکسیون مستقلین با اشاره به اظهارات یکی از معاونان سازمان اطلاعات سپاه و تیم حفاظت سردار سلیمانی گفت: پیش از این حداقل ۳ توطئه‌ ترور در مورد شهید سلیمانی شکست خورده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، با اشاره به جلسه صبح امروز یکشنبه فراکسیون مستقلین ولایی که به گفته وی با حضور یکی از معاونان مهم سازمان اطلاعات سپاه برگزار شد، گفت‌: وجود عوامل نفوذی در مجموعه تیم حفاظت شهید سلیمانی در حال بررسی و شناسایی است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از ایسنا و اعتمادآنلاین بخوانید؛

* حداقل سه بار توطئه‌ ترور ایشان در خاک ایران با شکست مواجه شده و افرادی دستگیر شدند که یک مورد آن به صورت موثق و مستند سازمان منافقین دخالت داشته و تمام عوامل دستگیر شدند. چند مورد ترور ایشان در خارج هم شکست خورده است. 

*۹ ماه بود که ترامپ به پنتاگون برای به شهادت رساندن سلیمانی فشار می‌آورد و آنها هر بار دچار خسارت می‌شدند. اما در این مرحله اتفاقی افتاد که اجتناب ناپذیر بود.

* بخش اعظمی از جلسه‌ فراکسیون مستقلین با معاون سازمان اطلاعات سپاه محرمانه و طبقه بندی شده است. خوشبختانه آمادگی نیروهای نظامی ما یک آمادگی آگاهانه  و به دور از مسائل احساسی و عاطفی و موجی است که در جامعه برای اقدام سریع بلند شده است. آنها خیلی عاقلانه احساساتشان را کنترل می‌کنند گرچه منتقم خون شهدا از جمه شهید سلیمانی هستند ولی بیشتری هزینه باید برای آمریکایی‌ها باشد نه مردم ایران.

* یکی از شیوه‌های امنیتی عادی سازی است که سردار قاسم سلیمانی بدون اسکورت و یگان‌های دفاعی بعد از ورود به فرودگاه بغداد در حال حرکت بودند، مقرر شد برنامه‌های آتی دستگاه‌های امنیتی کشور برای محافظت از مسئولین ارائه شود.

*  استراتژی پرهیز از جنگ در دستور کار دولت و حاکمیت ایران است، این بدان معنا نیست که آمریکا هر کاری کند ایران سکوت می‌کند. بلکه انتقام سریع با انتقام سخت تفاوت دارد. مردم فشار می‌آورند که سریعا کاری انجام شود ولی باید اجازه دهند کسانی که حافظ امنیت کشور هستند عاقلانه و مدبرانه و با بررسی همه جوانب انتقام خون شهید سلیمانی‌ها را بگیرند نه اینکه تنها ضرب شستی نشان داده شود و کشور را وارد مخاصمه‌ای کنیم که هزینه‌اش شاید خیلی بالا باشد.

* سردار سلیمانی همواره عاشق شهادت بود و به کرات طی ماه‌های اخیر از دوستان خود طلب دعای شهادت می‌کرد. آمریکایی‌ها با تصور اینکه با حذف سردار سلیمانی در بخشی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اختلال ایجاد می‌کند چنین اقدامی کرد غافل از اینکه هزاران سردار سلیمانی رویش کرده است.

* جنگ برای ایران نفعی ندارد،آمریکایی‌ها به دنبال جنگ هستند زیرا برایشان نفع دارد. آنها سلاح‌هایشان را در منطقه می‌فروشند و به دنبال جنگ نیابتی هستند. لذا کشورهای منطقه هوشیار باشند.

* انتقام سخت مزیتش این است که آمریکایی‌ها را در هراس نگه می‌دارد. من فکر می‌کنم در آینده نه چندان دور پاسخ محکمی در خور شان شهید سلیمانی نه یک بار بلکه بیشتر داده خواهد شد.

* {درباره مکاتبات فراکسیون مستقلین با پارلمان کشورهای منطقه}:‌ این مکاتبات در راستای انجام اقدامات دیپلماتیک و پارلمانی برای اخراج آمریکایی‌ها در منطقه است.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند