کدخبر: ۳۲۰۴۳۶ لینک کوتاه

وزیر خارجه فرانسه: ایران می‌تواند در مدت کوتاهی به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند

اقتصادنیوز: ژان ایو لودریان گفت: ایران می‌تواند در مدت کوتاهی به یک سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رویترز نوشت، ژان ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه در گفت‌وگو با رادیو آر.تی.ال درباره کاهش تعهدات برجامی اخیر ایران گفت: اگر آن‌ها به ضایع کردن توافق وین[توافق هسته‌ای] ادامه دهند، در یک زمان نسبتا کوتاه، بین یک و دو سال، می‌توانند به یک سلاح هسته‌ای دست پیدا کنند که یک گزینه نیست.

وزیر خارجه فرانسه همچنین با گفتن اینکه فرانسه حاضر است به تحقیق درباره هواپیمای اوکراینی سقوط کرده روز چهارشنبه در ایران کمک کند اظهار کرد: مهم است تا جایی که ممکن است و در اسرع وقت شفاف سازی شود.

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا، امروز، نشستی اضطراری خواهند داشت تا از راهی برای دور کردن ایران و آمریکا از درگیری بیابند.

ادعای لودریان درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران در حالی مطرح می‌شود که مقامات مربوطه کشورمان بارها تاکید کرده‌اند بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران، که تولید، نگهداری و استفاده‌کرد از سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کرده ‌بودند، ایران در برنامه هسته‌ای خود، هیچ گاه اهداف نظامی را دنبال نکرده و نخواهد کرد.

ایران در هفته‌ای که گذشت، طی بیانیه‌ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات در برجام را اعلام کرد بر این اساس که جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند