کدخبر: ۳۲۱۵۹۳ لینک کوتاه

اظهارات تازه پمپئو درباره احتمال حمله پیشگیرانه به ایران

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا از بررسی احتمال حمله پیشگیرانه به ایران برای جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته ای توسط این کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، بر اساس اعلام وزیر امور خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو در برنامه رادیویی Hugh Hewitt، دولت آمریکا در حال فکر کردن به احتمال انجام حمله پیشگیرانه به تأسیسات هسته ای ایران به منظور جلوگیری از ظهور سلاح های هسته ای در آن کشور بود.

وی این اعتراف را در پاسخ به این سؤال که آیا چنین حملات پیشگیرانه ای با توجه به حملات موشکی جمهوری اسلامی به قلمرو سایر کشورها ضروری است یا خیر، انجام داد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: "این مسئله مهمی است که ما درباره آن زیاد فکر کرده‌ایم."

وی یادآوری کرد که پیش از این، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اطمینان داده بود که ایران "هرگز قادر به دستیابی به تسلیحات هسته‌ای نخواهد بود" و تهران نیز به نوبه خود اظهار داشت که به دنبال در اختیار داشتن این سلاح ها نیست.

مایک پمپئو  گفت: "ما می خواهیم همه کارهایی را که باید انجام شود انجام دهیم تا اطمینان حاصل شود که این بیانیه، این تعهد، آنطور که ایرانی ها ادعا می کنند واقعی است، تأیید شده و قابل اثبات است و ما هرگز اجازه نخواهیم داد این اتفاق بیفتد."

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند