کدخبر: ۳۲۳۳۳۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ویروس ترامپ خطرناکتر از ویروس کرونا

اقتصاد نیوز: بشر نگران ویروس کروناست ولی چرا نگران ویروس ترامپ نیست؟ این ویروس به مراتب خطرناک‌تر از کروناست.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، «ویروس کرونا درحال تبدیل‌شدن به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های چند دهه اخیر بشر در زمینه بهداشت و سلامتی است. هر چند نمی‌توان با اطمینان اظهار نظر کرد که این ویروس چه تعداد انسان‌ها را خواهد کشت ولی شواهد نشان می‌دهد با اوضاع آخرالزمانی مواجه هستیم. البته برحسب تجربه قبلی می‌توان گفت که دیر یا زود واکسن آن تولید می‌شود و این ویروس نیز به سرنوشت ویروس‌های قبلی ازجمله ویروس سارس، ابولا و زیکا دچار می‌شود و پس از مدتی نگرانی‌های بشر برطرف خواهد شد، شاید هم ادامه پیدا کند، حتی اقتصاد جهانی را تحت‌الشعاع قراردهد و در بدترین حالت به قرنطینه‌شدن بسیاری از مناطق منجر و رفت‌وآمد نیز محدود شود.

بشر نگران ویروس کروناست ولی چرا نگران ویروس ترامپ نیست؟ این ویروس به مراتب خطرناک‌تر از کروناست. حداقل این که کرونا خارج از آگاهی و اراده بشر پیدا شده است و همه نیز از آن نگران هستند و درصدد مقابله با آن برمی‌آیند. حداقل دولت چین اقدامات مهمی را برای جلوگیری از اشاعه آن به کار بسته است. همه کشورها اقدامات احتیاطی انجام داده‌اند. سازمان بهداشت جهانی وارد ماجرا شده و این امید را ایجاد کرده است که به زودی واکسن آن تولید شود و...

ویروس ترامپ چه؟ از ویروس تولیدشده او رونمایی می‌کنند، برایش جشن می‌گیرند، برخی از صاحبان قدرت و کشورها که مخالف هستند، در برابرش سکوت و خیلی صریح و آشکار حقوق ملت‌ها را تضییع می‌کنند. سازمان ملل جرأت حرف‌زدن ندارد، در حالی‌ که می‌داند این ویروس که خود را با نام «معامله قرن» معرفی کرده است، آگاهانه تولید و اشاعه می‌شود و حتی مانع از رسیدگی به مبتلایان آن می‌شوند تا کشته شوند. بشر موجود عجیبی است. کارهای خودش را هر چند خسارت‌بار و ظالمانه باشد، امری عادی و قابل‌ پذیرش می‌داند ولی رویدادهای غیر خود را چنان وحشیانه و خطرناک توصیف می‌کند که حدی ندارد. هنوز کوسه به‌عنوان یکی از خطرناک‌ترین موجودات دریایی معرفی می‌شود، در حالی که تعداد تلفات بشر از کوسه در ‌سال به تعداد سقوط یک اتوبوس به یک دره نمی‌رسد.

اکنون نیز ویروس کرونا به‌عنوان معضلی جهانی و مهم معرفی می‌شود، در حالی که طرح معامله قرن ترامپ در حال پاشیدن نمک به زخم بحرانی هفتادساله در منطقه خاورمیانه است که چهار جنگ‌ بزرگ را ایجاد کرده و میلیون‌ها نفر آواره و صدهاهزار نفر را کشته است. چنین طرح‌هایی موجب افزایش ناامیدی مردم منطقه به امکان تحقق صلح و آرامش می‌شود. به‌طور قطع ویروس ترامپ در قالب معامله قرن به مراتب خطرناک‌تر و کُشنده‌تر از ویروس کروناست. معامله قرن در اصل تکثیرشده ویروس ترامپ است. می‌گویند ویروس کرونا از بازار مواد غذایی شهر ووهان و از موجودات عجیب‌وغریب به انسان سرایت کرده است. ویروس معامله قرن و پیش از آن ویروس خروج از برجام و سایر ویروس‌های سیاسی که عامل کشتار هستند نیز از موجود عجیبی چون ترامپ به جهان سرایت کرده است. حساسیت جهان در برابر ویروس کرونا ستودنی است ولی انفعال آن در برابر ویروس ترامپ شایسته سرزنش‌کردن است.»


 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند