کدخبر: ۳۲۳۹۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره: از ترور سردار سلیمانی دفاع می‌کنم

سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره: از ترور سردار سلیمانی دفاع می‌کنم

اقتصادنیوز:‌ رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی سالانه خود با تاکید بر این که «من به وعده هایم عمل می‌کنم» یادآور شد که شش روز پیش پیمان تجاری تازه‌ای را به جای پیمان تجاری آمریکا شمالی - نفتا - امضا کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، بی‌بی‌سی نوشت، «دونالد ترامپ» گفت که کاهش نرخ بیکاری در آمریکا به کمترین سطح در نیم قرن گذشته رسیده است و افزود: «روزهای زوال اقتصادی به سر آمده است».

در جریان این سخنرانی جمهوری‌خواهان به دفعات برای او کف زدند، اما دموکرات‌ها بدون هیچ واکنشی به نطق گوش می کردند.

هفت نماینده دموکرات مجلس نمایندگان از جمله «اوکازیو کورتز» این نطق را بایکوت کرده و از حضور در کنگره خودداری کرده‌اند تا به آن چه عادی‌سازی قانون‌شکنی‌های ترامپ می‌دانند، اعتراض کنند.

ترامپ در این سخنرانی همسر و فرزند یک نظامی آمریکایی که در سال ۲۰۰۸ در عراق کشته شده بود را به عنوان مهمان دعوت کرده بود.

«خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا، هم یکی از مهمانان ویژه رئیس جمهوری آمریکا بود.

در جریان نطق ترامپ، «فرد گوتنبرگ» مردی که دخترش در تیراندازی سال ۲۰۱۸ در دبیرستانی در پارکلند فلوریدا کشته شد بعد از هو کردن رئیس‌جمهور در جریان سخنرانی از مجلس نمایندگان بیرون برده شد.

گوتنبرگ بعد از آنکه ترامپ قول داد از متمم دوم قانون اساسی - به رسمیت شناختن مالکیت و حمل سلاح - حراست کند کلماتی را فریاد زده بود.

ترامپ در مورد جنگ افغانستان گفت که به خاطر شجاعت نیروهای آمریکایی پیشرفت‌های زیادی انجام شده است و مذاکرات صلح ادامه دارد.

وی گفت: «من در پی آن نیستم که صدها هزار نفر از مردم افغانستان که خیلی از آن ها بیگناه هستند را بکشم. این همچنین کار ما نیست که به عنوان نیروی پلیس کشورهای دیگر عمل کنیم».

ترامپ گفت سربازان آمریکایی در دنیا بهترین هستند و می خواهند در جنگ پیروز شوند یا اصلا نجنگند: «ما تلاش می کنیم که سرانجام طولانی ترین جنگ آمریکا را به پایان برسانیم و نیروهای اما را به خانه برگردانیم».

وی بار دیگر در مواضعی بی‌اساس علیه ایران از ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده سپاه قدس این کشور دفاع کرد.

ترامپ طی یاوه‌گویی‌هایی مدعی شد: «سردار سلیمانی حمله ماه دسامبر علیه نیروهای آمریکایی را در عراق هدایت کرده بود و همچنان مشغول برنامه ریزی بود. برای همین ایالات متحده دست به عملیاتی دقیق زد که سلیمانی را کشت و به رعب افکنی او برای همیشه پایان داد».

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند