کدخبر: ۳۲۴۱۸۱ لینک کوتاه

رییس دفتر حسن روحانی: شرایط کاملاً تغییر کرده است

اقتصادنیوز: رییس دفتر رییس جمهور گفت: ملت، نظام، رهبری و دولت ایران از آن دسته مردم و نظامی نیستند که با ترس و فشار تسلیم شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمود واعظی امشب در جلسه شورای اداری و آیین متمرکز بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی دو هزار و ۵۳۲ طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا استان گلستان اظهار کرد: به تحریم‌های اقتصادی علیه کشور ما اشاره کرد و گفت: آمریکا با تمام امکانات به دنبال وارد کردن فشار اقتصادی به ایران است. حدود ۴۰۰ نفر در وزارت خزانه‌داری آمریکا فقط روی ایران کار می‌کنند که نتواند با کشورهای دیگر روابط اقتصادی و بانکی داشته باشد.

وی افزود: آنها همه امکاناتشان را پای‌کار آوردند تا با تحریم حداکثری، ظرف سه ماه نظام اقتصادی ایران را فلج کنند. هرچند در ابتدا مدتی از نظر روانی تبلیغات آنها روی افکار مردم و تجار تأثیرگذار بود و شاهد احتکار و گرانی بودیم، اما بعد از آن مردم به نظام اعتماد کردند و با تلاش‌هایی که توسط مسئولان انجام گرفت، الان تقریباً ثبات در بازار به وجود آمده است.

رییس دفتر رییس جمهور بیان کرد: از ابتدای امسال انواع و اقسام تحریم‌ها علیه ما اعمال شد اما هیچ اثری نه روی بازار کالا، نه روی بازار ارز و نه روی روان مردم گذاشت.باید همه دست‌به‌دست هم دهیم و به آنچه که در داخل کشور داریم، اتکا کنیم تا به دشمن نشان دهیم که این راه، راه غلطی است.

واعظی یادآور شد: بعد از اعمال تحریم‌ها آنها در ابتدا ۱۲ پیش‌شرط برای مذاکره با ما مشخص کرده بودند اما امروز التماس می‌کنند که بدون پیش‌شرط مذاکره کنید، ما قبول نمی‌کنیم.

وی اظهار کرد: امروز شرایط کاملاً تغییر کرده است زیرا دیدند که مردم، مسئولین، بخش خصوصی، تولیدکنندگان و غیره ممکن است گلایه‌هایی در داخل داشته باشند ولی آنجا که موضوع مربوط به دشمن و خارج می‌شود، همه یک حرف می‌زنند و آن حرف رهبرشان است.

رییس دفتر رییس جمهور، آینده را روشن دانست و گفت: شرایط اقتصادی امسال ما از سال گذشته بهتر است. طرف مقابل درنهایت راهی جز این ندارد که تصمیم اشتباهش را تغییر دهد.

واعظی تصریح کرد: امروز جایگاه و قدرت ما در عراق، سوریه، یمن، افغانستان و کشورهای منطقه، به‌مراتب از گذشته بیشتر شده است. دشمن آنقدر از این مسئله مستاسل شده که سردار رشید ما حاج قاسم سلیمانی را با آن وضعیت ترور و شهید می‌کند. دشمن فکر می‌کرد با این اقدام دودستگی ایجاد می‌کند اما این اقدام، عامل وحدت در داخل ایران و در منطقه شد.

وی در ادامه با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: حضور گسترده مردم در همه شهرها و روستاها کشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، دوستان ما را خوشحال و دشمنان ما را ناامید می‌کند. در ۲۲ بهمن باید راهپیمایی داشته باشیم که پاسخی هم به ترور شهید سردار سلیمانی باشد.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به انتخابات ۲ اسفندماه، بر اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات تأکید کرد و گفت: حضور حداکثری مردم در صحنه، بسیاری از توطئه‌های دشمنان را خودبه‌خود خنثی می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، اظهار کرد: گلستان استانی نمونه از نظر وحدت و زندگی برادرانه اقوام در کنار یکدیگر است.

واعظی با اشاره به دو سفر دکتر روحانی به گلستان، خاطرنشان کرد: در سفر اول ۴۲۱ میلیارد تومان بودجه مصوب شده بود اما ۸۹۳ میلیارد تومان از محل این سفر به استان بودجه تخصیص داده شد. در سفر دوم که دی‌ماه سال گذشته انجام شد، ۱۵۱۲ میلیارد تومان بودجه مصوب شد که تا الان کمتر از ۵۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص داده‌شده است. به دنبال این هستیم که مابقی نیز پرداخت شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند