کدخبر: ۳۲۴۸۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پرتاب سه ماهواره مخفی از طرف شاتل نظامی آمریکایی +جزئیات

پرتاب سه ماهواره مخفی از طرف شاتل نظامی آمریکایی +جزئیات

اقتصادنیوز: طی دو سال گذشته، آزمایش های نظامی از سوی آمریکا در فضا انجام شده و سه ماهواره با هدف ناشناخته را به مدار خود پرتاب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، مینی شاتل X-37B مخفی آمریکایی که در سالهای 2017-2019 آزمایش های نظامی را در فضا انجام می داد، سه ماهواره با هدف ناشناخته را به مدار خود پرتاب کرده است. وب سایت تخصصی نیروی هوایی space-track.org در مقاله ای به تشریح پرتاب این سه ماهواره مخفی می پردازد. 

در اکتبر سال 2019، مدیر بخش فرصت های نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا، رندی والدن اعلام نمود که برای اولین بار، شاتل X-37B در سال گذشته چندین ماهواره از سمت این شاتل ​​به فضا پرتاب نمود.

در آن زمان تعداد پرتاب ماهواره ها ناشناخته ماند. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به وجود آنها نیز در فهرست فضاپیما موجود در وب سایت UNOOSA دفتر سازمان فضایی سازمان ملل متحد درج نشده است. این کاتالوگ حاوی اطلاعاتی در مورد ماهواره هایی است که در مدار قرار دارند، که کشورها به طور اجباری باید اطلاعات آن را در اختیار این سازمان قرار دهند.

سه ماهواره مخفی نامهای رسمیUSA-295 ، -296 و -297 را در کاتالوگ نیروی هوایی ایالات متحده و همچنین نام های بین المللی 2017-052С ، -052D و -052E دریافت کردند و تأیید نمودند که این ماهواره ها متعلق به مأموریت شاتل X-37B است.

شاتل X-37B توسط شرکت آمریکایی بوئینگ ساخته شده است. از سال 2010، پنج پرواز مینی شاتل به مدت 225 تا 780 روز با هدف انجام آزمایش های درون مدار به نفع نیروی هوایی ایالات متحده انجام شد.

برنامه X-37B در سال 1999 توسط ناسا راه اندازی شد، اما در سال 2004 به ارتش آمریکا منتقل شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند