کدخبر: ۳۲۷۷۲۹ لینک کوتاه

رئیس اداره بهداشت نزاجا: قبل از ورود ویروس کرونا به کشور، آن را پیش‌بینی کرده بودیم

اقتصادنیوز: رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: ما در تمامی ابعاد آماده هستیم تا خدمات بهداشتی برای مقابله با کرونا را به جامعه ارائه کنیم.

به گزارش اقتصادنیوز، امیر سرتیپ دوم پزشک بهزاد موذنی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش در گفت‌‎وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اقدامات این اداره در حوزه مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمام بحران‌ها حضور فعال داشته و توانمندی‌های گسترده‌ای داریم که این توانمندی به خصوص در حوزه نیروی انسانی مانند پزشکان و کادر بهداشت و درمانی که مهم‌ترین رکن آن اِحصا شده است.

او ادامه داد: ما با استفاده از این توانمندی‌ها قادر هستیم تا در تمامی مشکلات بهداشتی مانند مشکلات بیولوژیک با این بیماری‌ها مقابله کنیم. قبل از اینکه این بیماری در کشورمان شایع شود ما شیوع آن را پیش بینی کرده و دستورات پیشگیرانه و آموزش‌های لازم را به یگان‌های تابعه خود ابلاغ کرده بودیم.

سرتیپ موذنی گفت: همین کار باعث شد تا ما در هیچ کدام از مراکز نظامی خود شاهد هیچ نوع اپیدمی نباشیم. علاوه بر این از تمامی توانمندی‌های خود در بحث اسکرین کردن و درمان بیماران نیز استفاده کردیم.

او افزود: ما از همان روز نخست در بیمارستان خانواده خود میزبان بیماران کرونایی بودیم. البته تیم کامل پزشکی ما در بیمارستان هاجر مشغول درمان بیماران کرونایی هستند که جزو ۲۱ مرکز مرجع پذیرنده بیماران کرونایی در استان تهران است.

رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تمام امکانات مانند لباس‌های حفاظتی را خودمان تولید می‌کنیم، خاطرنشان کرد: نیروی زمینی در زمینه تولید لباس‌های حفاظتی و مواد شوینده خودکفاست و هم اکنون نیز این مواد در حال استفاده در این نیروست.

او ادامه داد: برخی از تجهیزات مانند دستگاه‌های رفع آلودگی برای پاکسازی تمامی اماکن و سطوح از دیگر امکاناتی است که در نیروی زمینی ارتش تولید شده و در حال استفاده است. البته آمادگی داریم تا این دستگاه‌ها را به اماکنی که وزارت بهداشت برای پاکسازی آن اعلام نیاز کرده ارسال کنیم.

امیر سرتیپ موذنی گفت: ما این آمادگی را داریم تا در بعد نیروی انسانی هم نیرو‌هایی که تحت اختیار ما قرار دارند را به مراکزی که وزارت بهداشت برای مبارزه با کرونا اعلام نیاز کرده؛ اعزام کنیم. البته نیرو‌های بهداشتی ما نیز می‌توانند در زمینه آموزش و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کنند.

او ادامه داد: ما در ۱۰ روز گذشته پای کار بودیم و به مردم قول می‌دهیم تا این سفید جامگان این زمان که همان رزمنده‌های دفاع مقدس هستندکه همواره ایثار و از خودگذشتگی خود را نشان دادند. یعنی با تداوم مبارزه با ویروس کرونا در این دوره هم حافظ و تضمین کننده سلامت و ایمنی آن‌ها هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
125 نفر این پست را پسندیده اند