روحانی در مجلس آینده استیضاح می‌شود، اما... / پایداری حرف اول را در مجلس آینده خواهد زد

کدخبر: 328386
اقتصادنیوز: فعال سیاسی اصولگرا گفت: خیلی دولت کار سختی دارد. به نظر من باید یکسری مسائل مربوط به منافع کشور و مردم را با پایداری ها توافق کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، امروز سکوت ویژه ای در اردوگاه پایداری ها حکم فرماست آنها خیلی بی سروصدا پروسه انتخابات را طی کردند و در نهایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مجبور شد به خواسته پایداری ها تن دهد و خارج از مکانیزم انتخاباتی تعریف شده با آنها به توافق برسد اما پایداری ها خیلی خود را نیازمند هماهنگی با شورای ائتلاف درباره مدیریت مجلس آینده نمی بینند.

منصور حقیقت پور فعال سیاسی اصولگرا درباره چرایی موضع بالای پایداری نسبت به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: آنها گرچه زمان انتخابات با سایر اصولگرایان همراه شدند اما همراهی شان پایدار نخواهد بود. آنها ساختار و سازمان خودشان را حفظ کردند و بدون نیاز به سایرین می توانند حتی شانس کسب کرسی ریاست داشته باشند.

وی با بیان پایداری ها بدون کمک قالیباف به مجلس آینده راه یافتند، افزود: آنها در سایر حوزه های انتخابیه به غیر از تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، نمایندگان متعدد و کثیری را وارد مجلس آینده کردند. فقط در استان اردبیل از 7 نماینده 6 نفرشان همسو با پایداری هستند بنابراین عده و عُده پایداری ها در مجلس آینده هیچ ربطی به آقای قالیباف ندارد.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی درباره نسبت پایداری با سایر اضلاع اصولگرایی در مجلس آینده یادآور شد: پایداری حرف اول را در مجلس خواهد زد و منتظر مشورت نظر دیگران نمی مانند. معتقدم شرایط کشور برای یک سال و نیم آینده مناسب نخواهد بود. حتما کاری خواهند کرد که سایر اضلاع اصولگرایی را به حاشیه بروند. منتظر این باشیم که پایداری ها برجام را مجدد به داخل مجلس بیاورند و ردش کنند.

وی درباره تعداد فراکسیون های مجلس آینده اظهار کرد: حداقل دو فراکسیون خواهند داشت. پایداری ها یک فراکسیون می شوند و بقیه نیز در فراکسیون دیگری قرار می گیرند. موتلفه ای ها هم با قالیباف می شوند اما پایداری این گروه از اصولگرایان را قبول ندارند. پایداری ها در مجلس دهم 70 نفر بودند دیدیم چه کارها کردند، حالا که دو برابر آن عدد هستند.

حقیقت پور درباره نسبت مجلس آینده با دولت روحانی گفت: خیلی دولت کار سختی دارد. به نظر من باید یکسری مسائل مربوط به منافع کشور و مردم را با پایداری ها توافق کنند. شاید پایداری ها روحانی را استیضاح کنند اما استیضاح او منتج به برکناری اش نمی شود چون این اتفاق خیلی برای ما زشت است. یک سال از ریاست جمهوری او مانده باید تحمل کرد تا دوره اش به پایان برسد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما