تعداد مبتلایان به کرونا در مازندران دو برابر شد

کدخبر: 328402
اقتصادنیوز:‌ نماینده مردم قائم‌شهر گفت: حجم گردشگران به استان‌ مازندران افزایش پیدا کرده که به نوعی بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا تاثیر گذار بوده؛ امروز حجم مبتلایان به کرونا به در مازندران به دو برابر رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، عبدالله رضیان درباره این‌که گفته می‌شود استان‌های شمالی برای مبارزه با کرونا با کمبود امکانات پزشکی و کادر درمانی مواجه شده‌اند، گفت: در منطقه حضور دارم و باید بگویم متاسفانه تعداد مبتلایان به کرونا در استان مازنداران افزایش پیدا کرده است.

نماینده مردم قائم‌شهر با اشاره به سفر‌های صورت گرفته به استان‌های شمالی و تاثیر آن بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این مناطق، بیان کرد: حجم گردشگران به استان‌ مازندران افزایش پیدا کرده که به نوعی بر افزایش تعداد مبتلایان به کرونا تاثیرگذار بوده؛ امروز حجم مبتلایان به کرونا در مازندران به دو برابر رسیده است.

وی تاکید کرد: همین دو برابر شدن شمار بیماران مبتلا به کرونا در استان مازندران باعث شده است امکانات موجود پاسخگو نباشد و مشکلاتی به وجود آمده است.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: مجموعه دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان و کادر درمان خدمات پزشکی را ارائه می‌دهند هیچ محدودیتی به وجود نیامده است؛ اما هنگامی که در یک لحظه تعداد بیماران دو برابر شود مشخص است که مسائل و معضلاتی به وجود می‌آید.

وی ادامه داد: افزایش حجم بیماران در استان مازندران در مردم استرس به وجود آورده و باعث شده است که استان شرایط خوبی نداشته باشد.

رضیان در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که باتوجه به افزایش حجم بیماران مبتلا به کرونا آیا کیت‌های تشخیص به استان رسیده است یا خیر، گفت:  تا به این لحظه محدودیت خدمات وجود نداشته است اما در عین حال اگر این حجم ورودی مسافران افزایش پیدا کند و تعداد مبتلایان بالا برود برای ارائه خدمات با مشکل مواجه خواهیم شد، زیرا هنگامی که تعداد بیماران بالا برود ارائه امکانات لازم برای این‌که هم بیماری را تشخیص دهند و هم درمان صورت گیرد با مشکلات مواجه خواهد شد که این مسئله امروز ایجاد نگرانی کرده است.

وی درباره بسته شدن راه‌های مواصلاتی به سمت استان‌های شمالی کشور، بیان کرد: معتقدم بستن راه‌های شمالی نگرانی‌های زیادی به وجود می‌آورد و شرایط را از جهت استرس بدتر می‌کند و مردم نگران می‌شوند و این پرسش برای‌شان پیش می‌آید چه اتفاقی افتاده است که این همه فشار برای بستن راه‌ها وجود دارد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در این شهرها بستگانی دارند، پدر و مادرشان در این‌جا زندگی می‌کنند و نگران حال‌شان هستند و یا شخص در استان زندگی می‌کند اما پلاک خودرو‌اش تهران است خب رفت و آمد برایش سخت می‌شود.

وی با بیان این‌که باید از لحاظ آموزشی مردم را ترغیب کنیم دست از سفرهای غیر ضروری بردارند، اظهار کرد: مردم باید از لحاظ فرهنگی و آموزشی ترغیب شوند که در این ایام سفر نکند و الا بستن راه‌ها کار درستی نیست و به نگرانی‌ها دامن می‌زند.

نماینده مردم قائم‌شهر ادامه داد: افراد بیان می‌کنند ما به شهرها سفر می‌کنیم اما با کسی ارتباط نداریم که مشکل به وجود بیاورد؛ باید بگویم درست است که این مسافران با افراد بومی ارتباطی ندارند و یا به خانه‌های آن‌ها نمی‌روند اما همین که در بازار برای خرید مایحتاج حاضر می‌شوند خودش نوعی ایجاد ارتباط است.

وی بیان کرد: روز گذشته به بازار رفتم مشاهده کردم مردم زیادی آن‌جا هستند و بسیار شلوغ است و نکات ایمنی را هم رعایت نمی‌کنند همین امر باعث شیوع بیماری و پیشرفتش می‌شود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما