کدخبر: ۳۲۸۵۶۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مجتهد: تعطیلی مدارس در عربستان به کرونا ارتباطی ندارد

مجتهد: تعطیلی مدارس در عربستان به کرونا ارتباطی ندارد

اقتصادنیوز: افشاگر سعودی و فعال سیاسی این کشور تاکید کرد که تعطیلی مدارس در عربستان به دلایل امنیتی صورت گرفته و شیوع کرونا عامل آن نیست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از العالم، مجتهد، فعال توئیتری و افشاگر اسرار خاندان آل سعود در توئیتی نوشت: "تعطیلی مدارس به شیوع کرونا ارتباطی ندارد و دلایل امنیتی پشت پرده است که اعلام نشده و محمد بن سلمان قرار است طی روزهای آتی کاری را انجام دهد."

این فعال توییتری مشهور عربستانی پیش از این نیز در توییتی علت بازداشت شماری از امرای سعودی را انتصاب قریب الوقوع محمد بن سلمان به عنوان پادشاه دانست.

وی با انتشار توییتی اعلام کرده بود که در داخل خاندان سعودی، مخالفت گسترده ای با این انتصاب صورت می گیرد.

وی در توییت دیگری به بازداشت برخی افسران دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و ارتش و گارد سلطنتی اشاره کرد که تصور می شود به برادر ملک سلمان یعنی احمد بن عبد العزیز یا محمد بن نایف، ولی عهد سابق وفادارند.

مجتهد افزود: روند بازداشت امرا و هر کسی که تصور می شود به بن سلمان وفادار نیستند، ادامه می یابد.

یک کاربر سعودی دیگر با عنوان العهد الجدید در توئیتی از اسامی اشخاصی که اخیرا بازداشت شده اند پرده برداشت که از این قرار است:

-احمد بن عبدالعزیز(برادر شاه سعودی)

-نایف بن احمد بن عبدالعزیز(رئیس اطلاعات و فرمانده نیروهای زمینی)

-عبدالعزیز بن سعود بن نایف(وزیر کشور)

-محمد بن نایف(ولیعهد پیشین)

-سعود بن نایف(والی منطقه االشرقیه)

-نواف بن نایف(برادر محمد بن نایف)

احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی و محمد بن نایف، ولیعهد پیشین، از مهمترین رقیبان «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی برای رسیدن به قدرت به شمار می آمدند که روز جمعه هر دوی آنها به اتهام خیانت و تلاش برای کودتا بازداشت شدند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند