کدخبر: ۳۲۸۹۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
دستاوردهای جدید هسته‌ای ایران ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود +جزئیات

دستاوردهای جدید هسته‌ای ایران ۲۰ فروردین رونمایی می‌شود +جزئیات

اقتصادنیوز: رئیس کمیته هسته‌ای مجلس از رونمایی دستاوردهای هسته‌ای کشور در ۲۰ فروردین سال آینده خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمدابراهیم رضایی، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی درباره تأخیر در ارائه گزارش‌های ۶ ماهه برجام از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گزارش پیشین این کمیسیون هنوز قرائت نشده است و پس از اتمام فشار شیوع بیماری کرونا، تشکیل جلسه‌های مجلس و موافقت نمایندگان مربوط،گزارش‌های برجام را در قالب یک گزارش نهایی در این دوره از پارلمان می‌توان ارائه کرد.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: انجام نشدن هیچ یک از تعهدات برجام از سوی غربی‌‌ها و بازگشت همه تحریم‌ها از مهم‌ترین موضوع‌های این گزارش است. طبق توافقنامه برجام، به محض امضای این توافق همه تحریم‌ها باید برداشته می‌شد و در حال حاضر عملاً مسئله مذکور از بین رفته است.

او ادامه داد: جمهوری اسلامی همه مراحل کاهش تعهدات را طی کرد که اثرهای خوبی داشته است؛ این موضوع با ایجاد یک تحرک ویژه و امید در دل دانشمندان جوان کشور، دستاوردهای خیلی قوی و ارزشمندی  را رقم زده است.

رضایی از رونمایی دستاوردهای هسته‌ای کشور خبر داد و گفت: بنا داریم از دستاوردهای هسته‌ای کشور در ۲۰ فروردین سال آینده رونمایی کنیم.

رئیس کمیته هسته‌ای مجلس شورای اسلامی کمبود منابع مالی را از مشکلات حوزه انرژی هسته‌ای کشور دانست و تصریح کرد: از وقتی محدودیت‌ها برداشته شده است، باید بودجه مورد نیاز طرح‌ها و برنامه‌ها در اختیار دانشمندان گذاشته شود تا کشور دچار کُندی یا توقف در پیشبرد آنها نشود.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند