عضو شورای شهر خطاب به روحانی: تهران را قرنطینه کنید/ مشاوران روحانی او را به لب پرتگاه می‌برند

کدخبر: 329232
اقتصادنیوز: شهربانو امانی عضو شورای شهر تهران از رئیس جمهور خواست که پایتخت را قرنطینه کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، روزهای کرونایی همین طور می‌گذرد و کشورداران محترم قصدی برای جدی گرفتن ماجرا ندارند. به خصوص حسن روحانی که در آزمون‌ها یکی پس از دیگری مردود می‌شود. نمونه‌اش همین دیروز که طی سخنانی نشان داد واقعا در عالم دیگری سیر می‌کند.

این اظهارات روحانی با واکنش‌ها و انتقاداتی همراه بود. مثلا شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با «نامه نیوز» گفت: « آقای روحانی باید پیش از هر چیز پاسخگو این باشد که چرا شیوع ویروس دیر اعلام شد و کار به اینجا رسید؟»

وی افزود: « در همه جای دنیا روسای جمهور با مردم گفت‌و‌گو می کنند اما آقای روحانی به عنوان رئیس جمهور کشور ما یا غیبت طولانی دارد و در وقت حضور به جای آنکه آبی روی آتش بریزد، تلاش می‌کند که مساله را ساده کند تا مردم نگران نشوند! اما اگر مردم واقعیت را ندانند و دغدغه نداشته باشند، خود مراقبتی هم نمی‌کنند».

امانی با تاکید بر ضرورت استفاده از تدابیر لازم در این مقطع حساس، گفت: «چین با برخورد جدی و قرنطینه توانست کرونا را کنترل کند. ما هم می‌فهمیم که ایام نوروز است و کسب و کار در کشور بعد از آسیب‌های متحمل شده از تحریم و اوضاع اقتصادی منتظر این این ایام بوده است اما اکنون مساله اصلی جان مردم است.»

وی با اشاره به اینکه آب رفته به جوی برنمی‌گردد و اعتماد اجتماعی به دولت افزوده نمی‌شود، گفت: « ما آمار را نداریم اما آقای رئیس جمهور که به کادر درمانی و افراد درگیر در ارتباط هستند و آمار را دارند پس اعلام کنند. این موضوع شوخی بردار نیست. حرف از جان مردم است.»

این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه داد: « من از آقای روحانی می‌خواهم که پایتخت کشور را قرنطینه کند. نباید اجازه ورود و خروج داد. یک هفته به تعطیلات مانده و بخش‌هایی که آسیب می‌دیدند هم دیده‌اند دیگر به فکر نجات جان مردم باشید».

وی با انتقاد از بخش‌نامه‌هایی که هر روز به استان‌ها می‌رسد و مدیریت استانی را دچار چالش می‌‍کند، گفت: « اکنون لازم است که استان‌ها بتوانند وضعیت را مدیریت کنند تا مشکلات دو چندان نشود.»

امانی ادامه داد: « به نظر من مشاوران آقای روحانی او را دقیقا به لب پرتگاه می‌برند. اما مساله این است که فقط روحانی و دولت او از این امر آسیب نمی‌بیند. مردم ایران هیچ وقت اینقدر بی‌پناه نبودند. من معتقدم که آقای روحانی حتما باید به نظرات کارشناسان توجه کرده و در خط صداوسیما حرکت نکند. اینکه بگوییم همه چیز خوب و آرام است مشکلی را حل نمی‌کند.»

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما