کدخبر: ۳۲۹۳۳۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پیش بینی باورنکردنی درباره تعداد قربانیان کرونا در آمریکا

پیش بینی باورنکردنی درباره تعداد قربانیان کرونا در آمریکا

اقتصادنیوز: روزنامه نیویورک تایمز با استناد به کارشناسان اعلام کرد ممکن است تا حدود ۱.۷ میلیون نفر بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست بدهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، این نشریه  می نویسد  ماه گذشته، کارمندان مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده و کارشناسان بیماری های همه گیر از دانشگاه های مختلف، کنفرانسی را برگزار کردند تا در مورد پیامدهای احتمالی شیوع نوع جدید کروناویروس برای ایالات متحده بحث کنند. آنها براساس ویژگی های ویروس ، سرعت شیوع آن و چگونگی پیشرفت بیماری ناشی از آن ، گزینه های مختلفی را برای توسعه رویدادها ایجاد کردند. سپس ، حدود 50 گروه کارشناسان یافته های خود را بررسی کردند و مدل های گوناگون شیوع ویروس کرونا در بین مردم ایالات متحده را ایجاد کردند.

طبق پیش بینی های آنها ، ممکن است در بازه زمانی از چند ماه تا بیش از یک سال، بین 160 و214 میلیون نفر در ایالات متحده می توانند به بیماری ویروس کرونا مبتلا شوند. ممکن است از 2.4 تا 21 میلیون نفر به  بستری شدن در بیمارستان نیاز داشته باشند که این امر ممکن است سیستم مراقبت های بهداشت ملی را تضعیف کند ، زیرا طبق اعلام این نشریه ، در ایالات متحده فقط 925 هزار تختخواب مجهز در بیمارستان ها وجود دارد و فقط حدود 10٪ از آنها برای بیماران دارای وضعیت وخیم در نظر گرفته شده است. در عین  حال ممکن است 200 هزار تا 1.7 میلیون آمریکایی در اثر این بیماری جان خود را از دست بدهند.

در این نشریه تأکید شده است که این پیش بینی ها تدابیری را که در حال حاضر برای کند کردن شیوع کرونا ویروس انجام می شود ، در نظر نمی گیرد. آنها تا 28 فوریه معتبر شمرده می شدند ، اما به گفته ایرا لونگینی،  مدیرعامل مرکز آمار و بیماریهای عفونی در دانشگاه فلوریدا  وضعیت اکنون "تقریباً مشابه" است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند