کدخبر: ۳۲۹۷۰۶ لینک کوتاه

ترامپ: خالی کردن فروشگاه‌ها را متوقف کنید!

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا از مردم کشورش خواست تا دست از انبار کردن اقلام غذایی و بهداشتی بردارند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آسوشیتد پرس نوشت، در شرایطی که شیوع گسترده کرونا در آمریکا باعث شده است تا آنتونی فوچی، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا درخواست تعطیلی ۱۴ روزه سراسری را مطرح کند، وحشت شهروندان آمریکایی آن ها را به خرید بیش از پیش اقلام بهداشتی، ضد عفونی و مواد غذایی وا داشته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به این اتفاق از مردم خواست که دست از خالی کردن فروشگاه ها و انبار کردن اجناس بردارند.

وی که در کنفرانسی خبری حضور یافته بود خطاب به مردم این کشور گفت: نیازی نیست آن قدر خرید کنید؛ خونسردی خودتان را حفظ کنید!

رئیس جمهور آمریکا به مردم این کشور اطمینان خاطر داد که فروشگاه های زنجیره ای باز خواهند ماند و از سلامتی مواد خوراکی اطمینان حاصل خواهد شد.

برخی از کارشناسان بهداشتی روز گذشته در نامه ای به رئیس جمهور هشدار داده بودند که با هجوم مردم به فروشگاه‌ها و صف های طولانی خرید، کرونا فرصتی طلایی برای شیوع و مبتلا کردن افراد بیشتر پیدا خواهد کرد.

ترامپ سعی کرد تا در بخش دیگری از سخنانش نسبت به ثبات اقتصاد اطمینان دهد: این ویروس به شدت مسری است اما کاملا آن را مهار خواهیم کرد. وی با ابراز رضایت از اقدام بانک مرکزی آمریکا در کاهش یک درصدی نرخ بهره گفت: این برای کشور ما خیلی خوب خواهد بود.

ترامپ همچنین در جلسه ای با مدیران فروشگاه های زنجیره ای بزرگ آمریکا از آخرین تحولات مربوط به شبکه توزیع اقلام مورد نیاز مردم مطلع شد.

این وضعیت در حالی است که به دنبال هجوم مردم به فروشگاه ها، مواد ضد عفونی کننده دست و دستمال نایاب شده اند.

به دنبال اعلام وضع اضطراری در آمریکا، بسیاری از اماکن عمومی تعطیل شده اند. در کالیفرنیا و ایلینویز که دو شهر پرجمعیت آمریکا یعنی لس آنجلس و شیکاگو در آن ها قرار دارند، دولت های محلی دستور بسته شدن رستوران‌ها و کافه ها را صادر کرده اند. در نیویورک، قطب مالی و بانکی آمریکا نیز فرماندار دستور بستن کلیه اماکن عمومی و آموزشی را صادر کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند