توضیحات وزیرکشور درباره محدودسازی‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا

کدخبر: 329848
اقتصادنیوز: مهم‌ترین مسئله مشارکت و همراهی مردم است و موثرترین مسئله در مشارکت و همراهی مردم نیز رسانه‌ها هستند که امیدواریم نقش خود را به خوبی مانند گذشته انجام دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، رحمانی فضلی، وزیر کشور در چهل‌ونهمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور که دوشنبه ۲۶ اسفند در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به این که این روزها بیشترین موضوعات در عرصه مدیریت کشور معطوف به کنترل بیماری کرونا است، گفت: برای مقابله با شیوع کرونا، کاهش ارتباطات بین افراد و کانون‌های مختلف جمعیتی مد نظر است و در این خصوص اطلاع‌رسانی و تبلیغات دنبال شده و توصیه‌های لازم از طرف همه مطرح شده است اما برای تحقق مشارکت کامل مردم که عمده‌ترین بخش در مدیریت بیماری کروناست، رسانه ها باید کار بسیار جدی‌تری انجام دهند.

رحمانی فضلی با بیان این که همزمان دو عرصه درمان و تبلیغات موثر را باید بیش از این تقویت کنیم، اظهار کرد: در حوزه رسانه‌ها چند موضوع مهم مورد نظر است. اول اطلاع‌رسانی که باید دقیق، درست و شفاف باشد. به‌علاوه زمینه سوءاستفاده در بین نباشد و از هر نوع تناقض و ارائه آمارهای متفاوت جلوگیری شود. موضوع دوم در حوزه رسانه‌ها، آموزش است که از این طریق، باید آموزش عمومی همگانی و قابل درک و فهم داشته باشیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که بروز پاره‌ای از بیم ها در حیات فردی و اجتماعی، مسئله ای عاطفی و زودگذر است، گفت: غلبه بر این شرایط در دسترس است و فرد با سازگاری زندگی خود را ادامه می‌دهد. به همین دلیل در این مسیر باید آگاهی، اطلاع رسانی و آموزش داده شود تا مردم در کنار این موضوع بتوانند زندگی خود را داشته باشند و خود را مصون کنند.

وزیر کشور با تشریح مبانی منجر به تصمیم گیری در خصوص اعمال برخی محدودسازی‌ها برای مقابله با شیوع بیماری گفت: باید در این مسیر رسانه ها با قدرت عمل کنند و با ارائه آموزش‌های جانبی، انتشار صحیح اخبار، میزگردها و اطلاع رسانی بموقع در این جهت اقدام کنند.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت موضوع اقناع سازی تاکید کرد، چنانچه در عرصه اقناع ضعیف عمل شود، مردم تحت تاثیر اخبار غیر صحیح قرارمی‌گیرند و شایعات جا می‌افتد.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به طرح برخی شبهات در روند کنترل ویروس کرونا گفت: این شبهات باید به صورت منسجم و سیستماتیک پاسخ داده شود. البته در این جهت گام‌های خوبی برداشته شده است ولی بیش از این ظرفیت داریم و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وزیر کشور در پایان مجدداً خاطرنشان کرد: مهم‌ترین مسئله مشارکت و همراهی مردم است و موثرترین مسئله در مشارکت و همراهی مردم نیز رسانه‌ها هستند که امیدواریم نقش خود را به خوبی مانند گذشته انجام دهند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما