ایران درخواست لغو تحریم‌ها در قالب قطعنامه اضطراری شورای امنیت را بدهد/ از طریق چین و روسیه درخواست مطرح شود

کدخبر: 329850
اقتصادنیوز: یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «ایران باید از شورای امنیت درخواست صدور قطعنامه اضطراری جهت رفع تحریم‌های آمریکا را مطرح کند»،‌ گفت: ایران باید رسما درخواست کند که تحریم‌ها در قالب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل جهت مقابله ایران با کرونا لغو شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، حشمت الله فلاحت پیشه با تاکید بر لزوم لغو تحریم‌های ضد انسانی آمریکا علیه ایران برای مقابله با کرونا گفت: وقتی موضوعی اپیدمی ملی می‌شود، امری حاکمیتی است اما وقتی اپیدمی بین‌المللی می‌شود طبق تمام کنوانسیون‌ها و منشور ملل متحد باید با آن برخورد شود. اکنون نیز کرونا اپیدمی بین‌المللی است که باید بر اساس منشور و کنوانسیون‌های بین‌المللی با آن رفتار کرد.

وی افزود: بر این اساس تمامی امکانات باید برای مقابله با کرونا صرف شود. ایران به هر دلیلی بالاترین نرخ واگیری را دارد که برخی از جمله خود من معتقدیم این ویروس دستکاری شده و حمله بیوتروریستی است. به هر حال جامعه جهانی باید به کشورهای در معرض خطر برای جلوگیری از شیوع این ویروس کمک کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نامه وزیر خارجه به صندوق بین‌المللی پول و شورای امنیت برای درخواست کمک و تحریم زدایی اظهار کرد: ایران باید از طریق کشورهای روسیه و چین و سایر کشورهای عضو شورای امنیت درخواست کند تحریم‌ها در قالب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برداشته شود تا بتوان با کرونا مقابله کرد.

فلاحت پیشه با تاکید مجدد بر اینکه «ایران باید درخواست صدور قطعنامه اضطراری کند»،‌ افزود: ایران باید از طریق نمایندگی‌هایش در سراسر دنیا نامه‌هایی را به شوراهای مرتبط به سازمان ملل جهت صدور قطعنامه اضطراری برای لغو تحریم‌ها ارسال کند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما