فرماندار کالیفرنیا: تا اطلاع ثانوی در خانه‌هایتان بمانید

کدخبر: 330137
اقتصادنیوز: فرماندار ایالت کالیفرنیا با صدور فرمانی "وضعیت اظطراری" اعلام کرد و از مردم خواست خانه‌های خود را فقط در موارد ضروری ترک کنند. فرماندار این فرمان را برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا صادر کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز, دویچه وله؛ گوین نیوسام در فرمان خود اعلام کرده است که باید واقعیت را پذیرفت و اکنون وقت آن فرا رسیده است که تصمیمات دشواری گرفته شود. طبق فرمان نیوسام رستوران‌ها به شرط سرویس‌دهی به منازل می‌توانند باز باشند.

طبق فرمان جدید ساکنان کالیفرنیا اجازه دارند فقط برای خرید مواد غذایی و دارویی، ورزش و بیرون بردن سگ‌ها، خانه‌ها را ترک کنند اما سعی کنند تماس با دیگران در اماکن عمومی را محدود کنند.

در کالیفرنیا ۴۰ میلیون نفر زندگی می‌کنند و بخش وسیعی از صنایع آمریکا در این ایالت واقع شده است.

فرماندار کالیفرنیا قبلا نیز در نامه‌ای که به دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نوشته بود سناریوی وحشتناکی را ترسیم کرده بود و گفته بود که اگر اقدامات ضروری انجام نگیرد طبق پیش‌بینی او ۲۵ میلیون نفر از ۴۰ میلیون ساکن این ایالت ظرف دو ماه آینده به بیماری کووید-۱۹ مبتلا خواهند شد. او هشدار داده است که شمار مبتلایان به کرونا در برخی از قسمت‌های کالیفرنا هر چهار روز دو برابر خواهند شد.

فرماندار در نامه خود به ترامپ خواستار اعزام فوری کشتی بیمارستانی شد. او از کنگره نیز یک میلیارد دلار برای مراقبت‌های پزشکی درخواست کرده بود.

در برخی از مناطق سانفرانسیسکو هم قبلا به مدت یک هفته وضعیت اظطراری اعلام کرده بودند.

اکثر مدارس و بسیاری از مغازه‌ها در ایالت‌های واقع در سواحل غربی آمریکا تعطیل هستند.

شهردار لس‌آنجلس روز پنجشنبه ۱۹ مارس از همه ساکنان این کلانشهر خواست تا در خانه بمانند و فقط در موارد ضروری از خانه‌های خود خارج شوند.

در لس‌‌آنجلس نیز مراکز خرید، زمین بازی کودکان و سایر فروشگاه‌های غیرضروری اکنون تعطیل هستند.

در ایالت کالیفرنیا ۹۵۸ مورد ابتلا و ۱۹ مورد فوت بر اثر کرونا ثبت شده است. در ایالات آمریکا، واشنگتن و نیویورک بیشترین آمار ابتلا و مرگ و میر بر اثر کرونا را دارند.

بر اساس آخرین آمار، شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۰ هزار و ۸۰۰  نفر و قربانیان بیماری در این کشور نیز به ۱۵۴ تن رسیده است.

مقامات آمریکایی انتظار دارند که تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا افزایش یابد زیرا اکنون تعداد بیشتری از آمریکایی‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما