کدخبر: ۳۳۲۴۰۷ لینک کوتاه

دیدار جنجالی در عراق تکذیب شد

اقتصادنیوز: شبکه خبری المیادین به نقل از یک مقام کاخ ریاست جمهوری عراق دیدار رئیس جمهور این کشور با هر مقام آمریکایی یا خارجی در جریان سفر روز شنبه وی به استان الانبار را تکذیب کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، شبکه المیادین دیدار رئیس جمهور عراق با هر مقام آمریکایی یا خارجی در سفر امروز وی به استان الانبار عراق را تکذیب کرد.

یک مقام نزدیک به ریاست جمهوری عراق به المیادین گفته است: برهم صالح با هیچ مقام آمریکایی یا خارجی در جریان سفر به الانبار ملاقات نداشته است».

این مقام عراقی گفت:«ما از آنچه توسط برخی رسانه‌ها گزارش شده شگفت زده شده‌ایم؛ آنها باید دقیق و قابل اعتماد باشند و اخبار را از منابع موثق گزارش دهند».

برخی منابع در عراق شامگاه شنبه مدعی شدند که «مارک اسپر»، وزیر دفاع آمریکا وارد پایگاه عراقی عین الأسد شده است.

منابع آمریکایی به این خبر اشاره‌ای نکرده‌اند. با این حال برخی منابع عراقی از عصر روز شنبه مدعی شدند که شخصیت مهمی از ایالات متحده آمریکا وارد این پایگاه شده است و قرار است با مقاماتی از عراق به احتمالا زیاد رئیس جمهور دیدار و گفت‌وگو کند.

یک مسئول عالی رتبه در استان الأنبار گفت که «برهم صالح» رئیس‌جمهور عراق روز شنبه در سفری به فلوجه نشستی را با رئیس پارلمان و نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت جدید تشکیل داد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند