جبهه پایداری جلسات شورای ائتلاف را تحریم کرد/ ائتلاف با احمدی‌نژادی‌ها

کدخبر: 335990
اقتصادنیوز: اختلاف نظر تازه جبهه پایداری با شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مقدمه یک گسست عمیق در مجلس یازدهم خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نامه نیوز، مجلس یازدهم کمتراز یک ماه دیگر شروع به کار می‌کند و راه‌یافتگان به آن از همین حالا کار را شروع کرده‌اند. به جد خواهان تشکیل فراکسیون اکثریت و همچنین پایان‌دادن به چانه‌زنی‌ها پیرامون انتخاب هیات رئیسه هستند. در همین راستا شاهدیم که آقایان برای انجام این مذاکرات پیش از موعد یک فراکسیون موقت تشکیل داده‌اند. فراکسیونی که مبنای تشکیل آن حضور 6 نماینده از استان تهران و5 نماینده از هر استان دیگر است. در نهایت یک فراکسیون56 نفری تشکیل شده و جمعه گذشته نیز نخستین نشست خود را برگزار کرده است.

محور مذاکرات جمعه تهیه و تدوین آیین نامه فراکسیون اکثریت در مجلس یازدهم بوده است و بنا بود که در جلسه آتی بحث به انتخابات هیات رئیسه برسند. اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سعی داشتند آبروداری کرده و پیش از ورود به صحن علنی حرف‌هایشان را یکی کنند. هدف این بود که توافق نهایی درباره رئیس و نواب آن و دیگر اعضای هیات رئیسه حاصل شود تا آن روز خاص شاهد رقابت چند 10 نفر بر سر کرسی ریاست نباشیم. ایده خوب بود اما به نتیجه نرسید. علت نیز بازی برهم‌زدن‌های همیشگی طیف پایداری است.

 

اختلاف این بار از آن جا ایجاد شده که اعضای پایداری اصرار دارند از میان 6 نماینده تهران در فراکسیون موقت 3 سهم داشته باشند.شورای ائتلاف اما با این موضوع مخالف است و صرفا مرتضی آقاتهرانی را در میان این جمع 6 نفره جای داده است. پایداری‌چی‌ها اما به این سادگی‌ها کوتاه بیا نیستند خاصه اکنون که انتخابات گذشته و پایشان به بهارستان رسیده است. نتیجه سهم‌خواهی پایداری و پاپس‌نکشیدن شورای ائتلاف این است که این طیف دردسرساز جلسات مذکور را تحریم کرده است.

سهم خواهی رسم پایداری است و از آن برنمی‌گردد. برگزاری جلسه و ادامه مذاکرات بدون پایداری اما به نتیجه مطلوب نخواهد رسید. درست است که انتخابات تمام شده و به واسطه آن وحدت نیم بند مجلسی یک دست اصولگرا تشکیل شد اما هنوز هم فاصله گرفتن پایداری از دارای اهمیت و قابل توجه است. این گسست می‌توان مقدمه تشکیل فراکسیونی جداگانه از سوی پایداری شود و قطعا احمدی‌نژادی‌های مستقر در مجلس یازدهم از این فرصت برای بالا کشیدن ومطرح کردن خود نخواهند گذشت. تلاش این طیف ائتلاف با پایداری و گرفتن سهم‌های بیشتر از هیات رئیسه و حتی کرسی ریاست است. بدیهی است که در این شرایط، دعوای شورای ائتلاف و پایداری تنها یک بازنده دارد و آن شورای ائتلاف است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما