کدخبر: ۳۳۸۶۲۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تایوان، نقطه فشار آمریکا بر چین

اقتصادنیوز: آمریکا در حال استفاده از تایوان برای نبرد تکنولوژیک با چین است . ترامپ سعی بر به چالش کشیدن دسترسی چین به تکنولوژی بالای تایوان استاین در حالی است که چین ادعای مالکیت بر این جزیره را دارد .

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛  آمریکا در حال استفاده از تایوان برای نبرد تکنولوژیک با چین است . ترامپ سعی بر به چالش کشیدن دسترسی چین به تکنولوژی بالای تایوان استاین در حالی است که چین ادعای مالکیت بر این جزیره را دارد .

دولت ترامپ سال های زیادی است که با تعرفه های گمرکی ، فناوری و شرایط تجاری معاملاتشان دولت چین را تهدید می کند در هفته ای که گذشت دولت آمریکا طی یک عملی جنجالی تنش های اقتصادی خود را با مربوط کردن آن به تایوان به خطوط قرمز دولت چین نزدیک شد .

یکی از شرکت های پیش رو در تولید تراشه های رایانه ای جهان یعنی شرکت تولید نیمه هادی های تایوان T.S.M.C در روز پنج شنبه اعلام کرد کارخانه ای را در آریزونا آمریکا احداث خواهد کرد .

این کار به معنی قدمی در جابه جایی شیوه تامین کالاهای حیاتی این کشور از چین به آمریکا است .

 در روز بعد وزرات بازرگانی قانونی را اعلام کرد که می تواند تجارت غول فناوری چینی یعنی هووای را باT.S.M.C  ازبین ببرد .

دولت آمریکا درصدد تضعیف شرکت هووای با جداکردن جبهه های مختلف این شرکت از یکدیگر است  این مسئله چشم انداز درگیری بیش ازپیش آمریکا و چین را نوید می دهد .

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند