کدخبر: ۳۴۱۳۷۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

الله‌کرم: حق داشتن کاندیدا از اصلاح‌طلبان در ۱۴۰۰ سلب شود/ رقابت بین یک اصولگرا و نامزد انقلابی باشد

اقتصادنیوز: حسین الله کرم گفت: در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ رقابت اصلی میان یک نامزد اصولگرا و یک نامزد انقلابی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، حسین الله‌کرم، عضو حزب الله، درباره کاندیدای اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده، گفت: با توجه به اینکه رئیس بنیاد باران در یک سخنرانی، موضوع آشتی ملی را مطرح کرد و گفت که احتمالا در آینده نزدیک شاهد تکرار اغتشاشات دی ۹۶ و آبان ۹۸ خواهیم بود و در آن صورت نظام برخورد خواهد کرد و شاهد اوج گیری اغتشاش می‌شویم، لذا ایشان پیشنهاد آشتی ملی را داده بود.

الله‌کرم افزود: با این اوصاف بنیاد باران از قانون عبور کرده، چرا که باید اغتشاشات را تقبیح کرده و از کارهای اشتباه گذشته نظیر ظلم به نظام و مردم در سال ۸۸ عذرخواهی می کرد؛ بنابراین شانس داشتن هر گونه نامزد در سال ۱۴۰۰ را باید از جریان اصلاح طلب سلب کرد.

الله‌کرم درباره احتمال کاندیداتوری محمدجواد ظریف و حمایت اصلاح طلبان از او گفت: گرچه اختلافات میان اصلاح طلبان اقتصادی و اصلاح طلبان سیاسی مطرح است، اما آن‌ها احتمالا روی معرفی دو یا سه نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ توافق خواهند کرد که آقای ظریف هم می تواند درمیان این نامزدها قرار گیرد.

الله‌کرم در پایان اظهار کرد که به نظر او رقابت اصلی میان یک نامزد اصولگرا و یک نامزد انقلابی خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند