کدخبر: ۳۴۸۱۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بریتانیا تحریم ها علیه سردار سلیمانی را تأیید کرد

اقتصادنیوز: بریتانیا همچنان مجازاتهای اقتصادی علیه سردار قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروهاس قدس سپاه پاسداران ایران، که اوایل سال جاری توسط یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی ترور شد را به قوت خود نگه می دارد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از اسپوتنیک؛ طبق سندی که توسط بخشی از وزارت خزانه داری انگلیس منتشر شده است، به گسترش تحریم ها در رابطه با "تروریسم و ​​تأمین مالی تروریسم" علیه پنج نفر اشاره دارد.

در میان آنها، نام سردار سلیمانی به چشم می خورد؛ این بدان معنی است که حسابهای بانکی ادعا شده وی مسدود باقی مانده و هیچ کس نمی تواند از آنها استفاده کند.

در 7 ژوئیه، سازمان ملل درباره حذف غیرقانونی این سردار ایرانی صحبت کرد، کارشناسان این سازمان تصور می کردند که ایالات متحده به طور غیرقانونی عمل می کند، زیرا فرمانده ارتش تهدید مستقیمی برای زندگی کسی ایجاد نمی کند.

پیش از این گزارش شده بود که مقامات قضایی جمهوری اسلامی با تقاضای قرار دادن رئیس جمهور آمریکا در لیست تحت پیگرد بین المللی، به یک سازمان بین المللی متوسل شدند.

گفته می شود تهران موفق شده 36 نفر را که در آماده سازی قتل سلیمانی شرکت کرده اند، نامگذاری کند. اینترپل از تحقق الزامات ایرانی خودداری کرد.

این مقام نظامی ایرانی، در تاریخ 3 ژانویه در اثر شلیک موشک توسط ایالات متحده درگذشت، به همراه سردار سلیمانی، چند افسر و ابومهدی المهندس معاون فرمانده شبه نظامی شیعه عراق، کشته شدند.

در پاسخ، تهران شب هشتم ژانویه ده ‌ها موشک به سایتهای آمریکایی در عراق شلیک کرد. این عملیات "شهید سلیمانی" نامیده شد.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند