افشای یک قرارداد جدید میان امارات و اسرائیل

کدخبر: 377996
اقتصادنیوز: منابع خبری سه‌شنبه شب گزارش دادند، امارات متحده عربی قرارداد جدیدی برای خرید محصولات تولیدی شهرک‌های اسرائیلی کرانه باختری امضاء کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی، روزنامه عبری زبان جروزالم پست نوشت: یک شرکت اماراتی قراردادی برای واردات محصولات تولیدی شهرک‌های اسرائیلی  در کرانه باختری امضاء کرده است.

بر اساس این گزارش، شرکت اماراتی «فام»، محصولات تولیدی شهرک‌های صهیونیستی از جمله روغن زیتون، آرد و عسل را به امارات وارد خواهد کرد.

پیش‌تر «محمد اشتیه» نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین روز چهارشنبه در کنفرانسی خواستار تحریم کالاهای تولیدی شهرک‌های صهیونیستی از سوی جامعه جهانی شده بود.

سازمان ملل متحد فوریه گذشته لیست سیاهی شامل اسامی ۱۱۲ شرکتی را که در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری، قدس شرقی و بلندی‌های جولان فعالیت می‌کنند منتشر کرد. ۹۴ مورد از این شرکت‌های صهیونیستی و ۱۸ شرکت هم از ۶ کشور دیگر هستند.

شرکت‌های موجود در لیست سیاه شامل شرکت‌های بانکی، تلفن‌های همراه، ساخت و ساز و حوزه‌های مختلف فناوری است.

در راستای سازش میان امارات متحده عربی و رژیم اسرائیل پیش‌تر نیز یک اماراتی از خاندان سلطنتی، ۵۰ درصد نژادپرست‌ترین باشگاه فوتبال اسرائیلی به نام "بیتار قدس" را خریداری کرد.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست‌ها آشکار و رسمی کردند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما