واکنش بایدن به حمله هکرها به مراکز دولتی آمریکا

کدخبر: 379857
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری منتخب آمریکا در پی تداوم هک سیستم رایانه‌ای مراکز مختلف آمریکا از جمله زرادخانه اتمی این کشور گفت: امنیت سایبری اولویت دولت من خواهد بود و در برابر چنین حملاتی ساکت نخواهم ایستاد. اقتصادنیوز: رئیس جمهوری منتخب آمریکا در پی تداوم هک سیستم رایانه‌ای مراکز مختلف آمریکا از جمله زرادخانه اتمی این کشور گفت: امنیت سایبری اولویت دولت من خواهد بود و در برابر چنین حملاتی ساکت نخواهم ایستاد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جو بایدن روز پنج‌شنبه در حالیکه دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا نسبت به این حملات، سکوت کرده است، افزود: ما در روزهای اخیر از آنچه که به نظر می‌رسد رخنه گسترده امنیت سایبری است و هزاران قربانی از جمله شرکت‌های آمریکایی و نهادهای دولتی فدرال را تحت تاثیر قرار داده است، آگاه شده‌ایم.

وی اظهار کرد: موارد زیادی وجود دارد که ما هنوز نمی‌دانیم، اما آنچه می‌دانیم بسیار نگران کننده است. من به تیم خود دستور داده‌ام تا آنجا که می‌توانیم در مورد این رخنه، اطلاعاتی کسب کنیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا ادامه داد: من و کامالا هریس معاون رئیس جمهوری منتخب از کسانی که شبانه روز برای پاسخ به این حمله در تلاشند، سپاسگزاریم.

بایدن تصریح کرد: دولت من امنیت سایبری را در اولویت اصلی هر سطح از دولت قرار خواهد داد - مبارزه با این رخنه از همان زمان روی کار آمدن ما، اولویت اصلی خواهد بود. ما امنیت سایبری را به عنوان یک ضرورت در سطح دولت بالا خواهیم برد.

وی با تاکید بر تقویت مشارکت بخش خصوصی و سرمایه گذاری در زیرساخت‌‎ها و افزایش افرادی که برای دفاع در برابر حملات سایبری مخرب نیاز است، گفت: یک دفاع خوب کافی نیست؛ ما در وهله اول باید دشمنان خود را از انجام حملات سایبری چشمگیر بازداریم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: ما این کار را انجام خواهیم داد از جمله تحمیل هزینه‌های قابل توجه با هماهنگی با متحدان و شرکای خود به افرادی که مسئول چنین حملات مخرب هستند.

بایدن ادامه داد: دشمنان ما باید بدانند که من به عنوان رئیس جمهوری در برابر حملات سایبری به ملت خود بیکار نخواهم ماند.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، آژانس تسلیحات هسته‌ای ایالات متحده و حداقل سه ایالت دیگر به عنوان بخشی از حمله سایبری مشکوک روسیه، هک شدند.

روسیه هرگونه دخالت در این حملات را رد کرده است.

تیتر یک
  • فدرال رزرو: رشد اقتصاد از مسیر واکسن و ماسک می گذرد

    بیانیه فدرال رزرو سرانجام منتشر شد؛ ادامه سیاست قبلی جان کلام این بیانیه بود. اما لحن خنثی رئیس بانک مرکزی آمریکا قیمت…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید