حکمتیار:

به زودی یک «نظام اسلامی» در افغانستان ایجاد می‌شود

کدخبر: 381514
اقتصادنیوز: رهبر حزب اسلامی در افغانستان در بین هوادارانش اعلام کرد که مردم در افغانستان به زودی یک نظام اسلامی خواهند داشت

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از تسنیم «گلبدین حکمتیار» رهبر حزب اسلامی در افغانستان امروز در یک گردهمایی دولت کابل را در تامین امنیت مردم ناتوان اعلام کرد.

وی در آستانه سالروز حمله شوروی به افغانستان با اشاره به افزایش قتل‌های هدفمند اظهارداشت که این قتل ها توسط برخی گروه های داخلی و خارجی مخالف صلح انجام می‌شوند.

حکمتیار دولت افغانستان را در تأمین امنیت ناتوان دانست و از مردم این کشور خواست تا برای برقراری امنیت وارد عمل شوند.

رهبر حزب اسلامی در افغانستان تاکید کرد که مردم این کشور به زودی "یک نظام اسلامی" خواهند داشت.

حکمتیار پیش از این نیز بارها ضمن انتقاد از عملکرد دولت افغانستان خواستار تشکیل دولت موقت در این کشور شده بود.

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهور افغانستان در گذشته گفته بود که تمام اعضای گروه تروریستی داعش که از سوی نیروهای امنیتی افغان بازداشت شده‌اند از افراد وابسته به رهبر حزب اسلامی افغانستان هستند.

معاون اول اشرف غنی همچنین تصریح کرده بود: رهبر حزب اسلامی در افغانستان برای آزادی اعضای گروه تروریستی داعش از قید نیروهای امنیتی افغان لابی و چانه زنی می‌کند.

پیش از این نیز روزنامه صبح کابل نوشته بود که رهبر حزب اسلامی رابطه نزدیکی با پاکستان دارد و در سال‌های جنگ‌های داخلی نیز از سوی این کشور حمایت می‌شد؛ فعالیت‌ها و بیانیه‌های اخیر رهبری این حزب، بحث‌‌برانگیز و خطرناک است و امکان اخلال روند صلح از طرف این حزب بسیار بالاست.

تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید