دادستانی بحرین بانک «المستقبل» و دو بانک ایرانی را محکوم کرد

کدخبر: 382851
اقتصادنیوز : دادستانی بحرین بار دیگر مسئولانی از بانک «المستقبل» و دو بانک ایرانی را به اتهام ارتباط با بانک‌های ایرانی به حبس و جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس؛ دادستان جرائم مالی و پولشویی بحرین امروز (پنجشنبه) بار دیگر احکامی علیه مسئولان بانک «المستقبل» و دو بانک ملی وصادرات ایران صادر کرد.

به نوشته وبسایت روزنامه الوطن بحرین، دادستانی بحرین در این احکام، بانک المستقبل و پنج تن از کارمندان این بانک و دو بانک ایرانی را در خصوص سه موضوع مرتبط با پولشویی متهم و هر پنج کارمند مذکور را به پنج سال زندان و جریمه مالی یک میلیون دیناری محکوم کرده است.

همچنین بانک المستقبل و دو بانک ایرانی نیز هرکدام به پرداخت یک میلیون دینار محکوم شده‌اند. علاوه بر این تمامی مبلغ مورد ادعایی دادستانی در خصوص پولشویی که ۴۳ میلیون دلار است نیز باید مصادره شود.

این برای چندمین بار در یک سال گذشته است که دادستانی بحرین با بیانی ادعاهای اثبات نشده علیه بانک المستقبل و بانک مرکزی، ملی و صادرات ایران، احکامی را علیه این بانک‌ها صادر می‌کند.

دولت بحرین در سال ۹۴ اعلام کرد که در حال اقدام برای تعطیل کردن شعبه بانک «المستقبل» در منامه است. این بانک در سال ۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک بانک ملی و صادرات ایران و بانک «الاهلی یونایتد» بحرین تأسیس شد و با کسب مجوز از بانک مرکزی بحرین دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد.

«خالد بن احمد» وزیر خارجه وقت بحرین نیز در فروردین سال ۹۷ مدعی شد که بانک المستقبل از گروههای تروریستی حمایت مالی می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ۱۳ فروردین ماه اقدام دولت بحرین در صدور رای علیه بانک المستقبل و چند بانک ایرانی را مردود و فاقد اعتبار حقوقی خوانده بود.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما