تحویل اجساد 70 نظامی آمریکایی به واشنگتن!

کدخبر: 383345
اقتصادنیوز: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد : آمریکا بقایای اجساد 70 سرباز آمریکایی از جنگ کره را تحویل گرفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا پمپئو با انضمام تصویری به پیام خود در توئیتر نوشت که این سربازان در جنگ کره جان خود را از دست دادند.

آخرین بار کره شمالی بقایای اجساد سربازان آمریکایی را در مردادماه 97 به آمریکا تحویل داد که آن زمان مقامات آمریکایی تعداد آنها را 55 تن بر آورد کردند.

تیر ماه امسال نیز آمریکا و کره جنوبی بقایای 147 سرباز کره ای کشته شده در جنگ کره را دریافت کردند. این بیشترین تعداد جسدی است که کره جنوبی از زمان جنگ کره تحویل گرفته است.

بیش از 35 هزار سرباز آمریکایی درجریان جنگ کره (1950- 1953 میلادی) کشته شدند که از این میان هنوز حدود 7 هزار تن مفقودالاثر هستند. آمریکایی‌ها می‌گویند بقایای اجساد پنج هزار تن از آنها هنوز در کره شمالی است.
آمریکا و کره شمالی قبلا توافقنامه‌ای را امضا کرده بودند که بر اساس آن بین سال‌های 1990 تا 2005 میلادی، آمریکا اجساد 229 سرباز خود را پس گرفت اما اجرای بندهای این توافق به خاطر تنش میان دو کشور ناکام ماند.
مذاکرات آتش بس در جنگ کره دو سال و 17 روز به طول انجامید هر چند هیچ وقت رژیم دایمی صلح برقرار نشد و طرفین هنوز به لحاظ تکنیکی در جنگی بسر می برند که پایان نیافته است.

تیتر یک
  • گزارش آسوشیتدپرس از نمایشگاه دهوک اقلیم کردستان

    اقتصادنیوز: در شرایطی که بازرگانان ایرانی چشم امید به بازار عراق دارند، کاهش قدرت خرید عراقی‌ها به سبب افت قیمت نفت و…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید