وزیر خارجه قطر اعلم کرد

عدم تاثیر توافق با عربستان، بر روابط دوحه با تهران

کدخبر: 384438
وزیر خارجه قطر از عدم تاثیر توافق با عربستان، بر روابط دوحه با سایر کشورها از جمله ایران خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛  «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر امروز پنجشنبه 7 ژانویه طی مصاحبه‌ای با «فایننشنال تایمز» اعلام کرد که این کشور با عربستان سعودی و 3 کشور دیگر درباره همکاری‌های امنیتی توافق کرده است؛ اما روابط دوجانبه دوحه طبق تصمیمات مستقل و منافع ملی قطر انجام می‌شود.

وزیر خارجه قطر افزود که بر این اساس توافق با کشورهای مذکور تاثیری بر روابط ما با هیچ کشور دیگر از جمله ایران نخواهد گذاشت.

وی خاطرنشان کرد که بازگشت به روابط دوستانه مسئله ای زمان‌بر بوده و امیدواریم سایر کشورهای منطقه نیز اختلافات خود را حل کنند.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی اظهار داشت، از آنجایی که هریک از کشورها اختلافات خاص خود را با قطر دارند، مذاکرات دوجانبه‌ای با آنها انجام می‌گیرد.

چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس با هدف آشتی و مصالحه بین اعضا عصر سه شنبه به میزبانی عربستان و با حضور مقام های شش کشور عضو در شهر « العُلا » در عربستان سعودی برگزار شد.

در این نشست «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان، «سلمان بن حمد آل خلیفة» ولیعهد و نخست وزیر بحرین، «فهد بن محمود آل سعید» معاون نخست وزیر عُمان، «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رییس دولت امارات و حاکم دبی، «نواف الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت و « تمیم بن حمد آل ثانی » امیر قطر حضور داشتند.

در جریان این اجلاس توافقنامه مصالحه با قطر امضا شد و این کشورها پایان اختلافات خود با دوحه را اعلام کردند.

عربستان، امارات، بحرین و مصر در ژوئن 2017 روابط خود با قطر را قطع و ادعا کردند که این کشور از تروریسم حمایت می‌کند، اما این ادعا توسط دوحه رد شد.

این چهار کشور در این سال تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی قطر بستند.

source: اقتصدنیوز
اخبار تیتر یک
  • بازار سکه در آخرین روز ترامپ

    شواهد نشان می دهد قیمت سکه امروز انگیزه برای صعود دارد اما این صعود تا کجا خواهد بود؟

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید