تکیه فرزند یک اندیشمند ایرانی به کرسی مشاورت وزارت خارجه آمریکا

کدخبر: 393732
اقتصادنیوز: وزارت خارجه آمریکا فرزند سیدجواد طباطبایی- روشنفکر واستاد دانشگاه ایرانی- را به عنوان مشاور ارشد در معاونت کنترل تسلیحاتی و امور امنیت بین‌المللی وزارت خارجه منصوب کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز ، وزارت خارجه آمریکا، «آرین طباطبایی»، از تحلیلگران مسائل ایران در آمریکا را به عنوان مشاور ارشد معاون وزارت خارجه آمریکادر امور کنترل تسلیحاتی و امور امنیت بین‌الملل  منصوب کرده است. 

طباطبایی در حساب کاربری خود در توییتر از پیوستن به دولت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا و معاون او، «کاملا هریس» ابراز خرسندی کرده است.

«سیدجواد طباطبایی» کیست؟+عکس
سیدجواد طباطبایی پدر آرین یکی از مهم‌ترین نظریه‌پردازان معاصر حوزه تمدن ایرانی و اندیشه ایرانشهری است

طباطبایی در حال حاضر عضو سازمانی به نام «ائتلاف تضمین دموکراسی» است.این سازمان در سال ۲۰۱۷ برای مقابله با تلاش‌های ادعایی روسیه جهت «تضعیف نهادهای دموکراتیک» در آمریکا و اروپا تشکیل شد. روزنامه واشنگتن‌پست ۱۱ جولای ۲۰۱۷ گزارش داده بود این گروه توسط مقام‌های سابق وزارت اطلاعات و وزارت خارجه آمریکا راه‌اندازی شده است.

طباطبایی دارنده مدرک دکتری تخصصی در رشته مطالعات جنگ از دانشگاه «کینگز کالج لندن» است و به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌کند.

او دیدگاه‌هایش درباره ایران را در سخنرانی‌ها و مقاله‌های مختلف ابراز کرده است. طباطبایی در یک جلسه استماع که ژانویه سال گذشته میلادی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان برگزار شد گفت معتقد است سیاست «فشار حداکثری» دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا  در سطح تاکتیکی موثر بوده اما در سطح راهبردی موفقیتی نداشته زیرا به تغییر رفتار ایران منجر نشده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما