در واکنش به حملات حماس: درخواست 43 سناتور آمریکایی برای توقف مذاکرات وین

کدخبر: 411945
43 سناتور جمهوریخواه آمریکایی با پشتیبانی از اقدامات اخیر اسرائیل در سرزمین های اشغالی، از دولت جو بایدن خواستند تا مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را متوقف کند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، 43 سناتور جمهوریخواه آمریکایی با پشتیبانی از اقدامات اخیر اسرائیل در سرزمین های اشغالی، از دولت جو بایدن خواستند تا مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای با ایران را متوقف کند.

بر اساس این گزارش، این گروه 43 نفری به ریاست مارکو روبیو سناتور جمهوریخواه ایالت فلوریدا، از دولت بایدن خواسته‌اند تا به خاطر تنش های اخیر در سرزمین های اشغالی فلسطین، مذاکرات هسته‌ای با ایران را که در وین جریان دارد، متوقف کند.

سناتورهای آمریکایی این درخواست خود را روز با ارسال نامه‌ای برای دولت بایدن، مطرح کرده‌اند. سناتورهای آمریکایی ایران را متهم به حمایت مالی از حماس و دیگر گروه های فلسطینی کرده‌اند.

در این نامه سناتورهای جمهوریخواه ادعا کرده‌اند: طی دو روز گذشته، فلسطینی‌ها در غزه که از سوی ایران تامین مالی می شوند، حملات راکتی متعددی را علیه اسرائیل انجام داده‌اند، آنها در واقع غیرنظامیان و شهرهای مختلف اسرائیل از جمله اورشلیم (بیت المقدس) را هدف قرار داده‌اند.

این سناتورها همچنین ضمن درخواست برای توقف مذاکرات هسته‌ای وین، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده‌اند. در این نامه آمده است: حمایت ایران از حماس مشکل آفرین و مساله ساز است آن هم در شرایطی که دولت شما در شرایط کنونی با ایران، در حال مذاکره در شهر وین است. ما از شما می خواهیم تا هرچه سریعتر مذاکرات با ایران را پایان داده و به طور صریح اعلام کنید که تحریم ها لغو نخواهد شد.

این در حالی است که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پنجشنبه در گفت وگوی تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، از حق اسرائیل برای دفاع از خودش در برابر حملات مبارزان فلسطینی حمایت کرده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما