خبرهای یک رسانه آمریکایی درباره 10 میلیارد دلار از پول‌های ایران در عراق!

کدخبر: ۶۰۹۹۰۴
اقتصادنیوز: آمریکا اعلام کرده است که احتمالا امروز با دسترسی ایران به ۱۰میلیارد دلار از منابع مالی خود در عراق و انتقال منابع به عمان و اروپا موافقت می‌کند
خبرهای یک رسانه آمریکایی درباره 10 میلیارد دلار از پول‌های ایران در عراق!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایبِنا، پایگاه خبری واشنگتن‌‌فری‌بیکن از احتمال موافقت امروز دولت آمریکا با دسترسی ایران به ۱۰ میلیارد دلار از منابع مالی خود در عراق خبر داد که بر این اساس معافیت چند میلیارد دلاری ایران از تحریم‌ها که اولین بار در ژوئیه صادر شد و فردا منقضی می‌شود، تمدید خواهد شد.

بر اساس این گزارش دولت بایدن به عراق اجازه می‌دهد تا پول برق صادراتی ایران را به حساب‌های بانکی متعلق به ایران در اروپا و عمان منتقل کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در اواخر ماه گذشته میلادی، رئیس کل بانک مرکزی ایران در مورد تسریع دسترسی ایران به این وجوه با همتای عمانی خود گفت‌وگو کرده است. دولت بایدن می‌گوید مانند ۶ میلیارد دلاری که در قطر نگهداری می‌شود، ایران تنها می‌تواند از ۱۰ میلیارد دلار دارایی خود در عراق برای اهداف غیرتحریمی استفاده کند.

پیش از این و در اواخر خرداد ماه رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق از آزادسازی ۳ میلیارد دلار منابع بلوکه‌شده ایران به عنوان بخشی از طلب کشور از عراق خبر داد. پیش‌تر نیز  ۱،۶ میلیارد دلار از منابع ایران در عراق برای تسویه بدهی گازی ایران به ترکمنستان پرداخت شده بود.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی