قطع دیروز اینترنت کار هکرها بود؟/ چرا وزارت اطلاعات دلیلش را نمی گوید؟

کدخبر: ۶۱۰۷۸۴
اقتصادنیوز: اینترنت کشور در صبح روز شنبه 27 آبان‌ماه حال خوبی نداشت و کاربران ایرانی صبح روز گذشته به شکل گسترده‌ای با قطعی اینترنت روبه‌رو شدند.
قطع دیروز اینترنت کار هکرها بود؟/ چرا وزارت اطلاعات دلیلش را نمی گوید؟

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه اصولگرای فرهیختگان ارگان دانشگاه آزاد در این باره نوشت: خبرها حاکی از آن است که صبح شنبه از ساعت 9:45 دقیقه تا ساعت 10:30 دقیقه امکان دسترسی به صفحات بین‌المللی و زیرساخت‌های شبکه‌های خارجی برای کاربران ایرانی دچار اختلال شد .

خیلی نگذشته بود که روابط‌عمومی شرکت ارتباطات زیرساخت ضمن پوزش از کاربران اعلام کرد:به‌ دنبال ایجاد اختلال در شبکه انتقال استان تهران از ساعت ۹ و ۴۵ دقیقه صبح تا ۱۰ و ۲۵ دقیقه در ارائه ترافیک داخل و بین‌الملل اپراتورهای کشور اختلالی رخ داد.

در این بیانیه اعلام شد اقدامات لازم صورت گرفت و شبکه به حالت عادی بازگشت و در حال حاضر هیچ‌گونه اختلالی در شبکه ارتباطات زیرساخت وجود ندارد. این در حالی است که یکی از گروه‌های هکری نیز مدعی شده است زیرساخت‌های مخابراتی ایران را هک و کل اینترنت ایران را مختل کردند، اما این ادعا تا به این لحظه تایید نشده و در بیانیه شرکت زیرساخت نیز هیچ اشاره‌ای به این ادعا نشده است.

  ناگفته نماند که این اولین اختلال در چند ماه اخیر نیست و آنچه در این بین باعث تعجب شد، عذرخواهی شرکت مربوطه با این امر بود و پرسشی که شاید برای کاربران نیز به وجود آمده این است که این اختلال با اختلال‌های قبلی چه تفاوتی داشت که وزارت ارتباطات از کاربران عذرخواهی کرد؟ جدای از این مساله؛ امری که می‌تواند مطالبه اغلب کاربران باشد، شفافیت در روشن کردن دلیل اختلال است. به این معنا که کاربر حق دارد بداند در روز گذشته به چه دلیل در دسترسی به اینترنت اختلال وجود داشت؟ و البته اعلام اختلال در دسترسی، جزء بدیهی‌ترین حقوق دسترسی کاربران است.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید