عصبانیت شدید متحد پوتین از مواضع اخیر بورل

کدخبر: ۶۱۸۰۲۶
اقتصادنیوز: رئیس جمهور بلاروس در واکنش به سخنانی اخیر بورل که گفته بود باید آماده جنگ طولانی با روسیه شد، گفت: بورل فرد احمقی است که هیچ ارتباطی با سیاست ندارد.
عصبانیت شدید متحد پوتین از مواضع اخیر بورل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس روز دوشنبه در واکنش به سخنان اخیر «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که مسکو و مینسک زمانی برای جنگ جدید با ناتو ندارند.

بورل اخیرا در سخنانی هشدار داده بود که اتحادیه اروپا باید آماده جنگی طولانی میان ناتو و روسیه باشد.

لوکاشنکو در واکنش به این سخنان گفت: «این بی‌معنی است، می‌دانید که این آدم پستی است که ربطی به سیاست ندارد. اگر باهوش بود اینگونه فکر نمی‌کرد».

اسناد انگلیسی هدف تجاوز به مصر را در سال ۱۹۵۶ فاش کرد

رئیس جمهور بلاروس اضافه کرد: «نه روس‌ها و نه ما خواستار جنگ نیستیم».

اخیرا مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ بورل در سخنرانی خود با موضوع «اروپا در میانه دو جنگ» در اجلاس «قاره بزرگ» گفت «اروپا در خطر است».

او در پیامی که در ایکس از سخنان خود منتشر کرد، گفت: اگر بگذاریم پوتین در اوکراین پیروز شود، اگر بگذاریم تراژدی جاری در غزه ادامه یابد، پروژه اروپا می‌تواند به شکل جبران‌ناپذیری آسیب ببیند.

جنگ اوکراین در حالی ۲۴ فوریه ۲۰۲۴ (۵ اسفند) دو ساله می‌شود که پایان مطلوبی برای طرف اوکراینی که از آغاز درگیری‌ها میلیاردها دلار از سوی کشورهای غربی بخصوص آمریکا با هدف وارد کردن شکست استراتژیک بر روسیه دریافت کرده، متصور نیست.

اوکراین فقط در ضدحملات ماه‌های اخیر علیه نیروهای روسیه، ۱۵۹ هزار نیرو (کشته و زخمی) از دست داده و اخیراً هم با آغاز جنگ در غزه و معطوف شدن تمرکز کشورهای غربی به کمک به رژیم صهیونیستی، با چشم‌انداز کاهش کمک‌های تسلیحاتی و مالی مواجه شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی