افزایش کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی از فروردین ماه؟

کدخبر: ۶۳۶۴۴۹
اقتصادنیوز: رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای شهر تهران در اواخر سال ۱۴۰۲، نرخ کرایه‌های جدید اتوبوس، مترو و تاکسی برای سال ۱۴۰۳ را تصویب کرد.
افزایش کرایه‌های حمل‌و‌نقل عمومی از فروردین ماه؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران اظهار کرد: در دویست و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران لایحه افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) در سال 1403، در دستور کار اعضا شورای قرار گرفت که بر این اساس نرخ پایه ورودی مسافران در مترو با 16 درصد افزایش همراه شد و بر اساس پیمایش تا دو کیلومتر با نرخ ورودی و مازاد بر آن تا 30 کیلومتر برای هر کیلومتر 40 درصد افزایش را داشته است. مازاد بر 30 کیلومتر نیز برای کرایه شهروندان مبلغ بیشتری را پرداخت نخواهند کرد.

وی گفت: 30 درصد افزایش خطوط حومه‌ای نیز به تصویب اعضای شورا رسید و به این ترتیب برای بلیط تک سفره که در حال حاضر با نرخ 3300 تومان خریداری می‌شود، در سال آینده حداکثر به قیمت 4 هزار و 300 تومان افزایش پیدا می‌کند. در بخش اتوبوسرانی (اتوبوس‌های عادی 30 درصد افزایش و برای خطوط BRT،  بیست‌و‌یک درصد افزایش) در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تعیین می‌شود؟

اقتصادنیوز: رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در خصوص تاخیر ارسال لوایح نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی تذکر داد که رییس شورا اعلام کرد صبح امروز این لایحه به شورا ارسال شده است.

چمران در تشریح نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر تهران تصریح کرد: در این بخش هم 45  درصد افزایش کرایه‌ها نسبت به سال 1402 در نظر گرفته شد.

خبر مرتبط
کپسول‌های خاموش‌کننده به ناوگان حمل و نقل عمومی می‌رسد

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از رایزنی با شورای اسلامی شهر و شهرداری تهران برای ارائه کپسول‌های آتش‌نشانی به ناوگان حمل و نقل عمومی خبر داد.

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه افزایش کرایه‌های حمل و نقل عمومی (مترو، اتوبوس و تاکسی) از اول اردیبهشت 1403 اعمال خواهد شد، گفت: افزایش کرایه‌ها از در فروردین‌ماه ممنوع است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید