افزایش تولید نفت کشور تصویب شد

کدخبر: ۶۴۹۲۸۶
اقتصادنیوز: در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۳ که بعدازظهر امروز پنجم خرداد به ریاست محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری برگزار شد، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی و همچنین طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی نفت ایران بحث، بررسی و تصویب شد.
افزایش تولید نفت کشور تصویب شد

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل ایرنا، در دومین جلسه شورای اقتصاد در سال ۱۴۰۳ به ریاست سرپرست ریاست جمهوری، افزایش تولید نفت کشور از ۳.۶ میلیون به ۴ میلیون بشکه در روز، تحقق درآمد هفت میلیارد دلاری برای کشور با اجرای طرح افزایش تولید نفت خام و کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت طرح‌های معرفی شده برای استفاده از تسهیلات مالی خارجی تصویب شد.

در ادامه این جلسه طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران و همچنین طرح کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی بررسی، تصمیم گیری و مصوب شد که طبق این طرح تولید نفت کشور از ۳.۶ میلیون بشکه به چهار میلیون بشکه در روز تحت طرح ضربتی جهش تولید نفت خام کشور اجرایی می‌شود که با اجرای این طرح میزان تولید نفت خام در کشور به میزان ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش خواهد داشت.

در طرح افزایش تولید نفت خام توسط شرکت ملی ایران با سرمایه‌گذاری سه میلیارد دلار تنها در سال ۱۴۰۳ و با افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز معادل هفت میلیارد درآمد نفتی برای کشور محقق می‌شود که در خصوص این طرح در این جلسه تاکید شد، این سرمایه‌گذاری عظیم نفتی با اولویت مشارکت مردمی اجرایی و نهایی شود.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزرای نفت، کشور، اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مسئولان مربوطه حضور داشتند، کلیات طرح ارائه گزارش آخرین وضعیت ۶ طرح معرفی شده برای استفاده از ۵.۵ میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی بررسی و مصوب شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی