این اسناد بی اعتبار شدند+ دارندگان اقدام کنند

کدخبر: ۶۵۳۷۹۹
اقتصادنیوز: رئیس اداره ثبت اسناد و املاک تهران با بیان اینکه طبق قانون اسناد دفترچه‌ای قدیمی دیگر اعتباری ندارند و خدمات ثبتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد، گفت: لازم است مردم نسبت به تبدیل اسناد دفترچه‌ای قدیمی به تک برگ اقدام کنند.
این اسناد بی اعتبار شدند+ دارندگان اقدام کنند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، محمد افخمی رئیس اداره ثبت اسناد و املاک تهران درباره وظایف اداره ثبت اسناد و املاک، گفت: از جمله وظایف اداره ثبت اسناد کشور فقط تنها صدور اسناد نیست بلکه اجرای اسناد رسمی، نقل و انتقال دفاتر، ثبت مالکیت‌های مادی و معنوی نیز از جمله فعالیت‌های این مجموعه است.

افخمی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد خدمات اداره ثبت اسناد و املاک به صورت غیرحضوری و الکترونیکی است، گفت: در حال حاضر بزرگترین مشکل در حوزه صدور اجرای سند مهریه است که با رشد جمعیت و کمبود نیروی کافی حجم مراجعات بیشتر شده است که با جذب نیرو در سال جدید در حال ترمیم این موضوع هستیم.

وی با بیان اینکه اسناد دفترچه‌ای قدیمی دیگر اعتباری ندارند، ادامه داد: فراخوان داده شده که هر کس سند مالکیت دفترچه‌ای دارد، به اداره ثبت مراجعه کند تا آن را تبدیل به سند تک برگ کنیم. از این رو افراد می‌توانند با مراجعه و مشخص کردن وضعیت ملک خود روند اخذ سند تکبرگ را انجام دهند، در سال ۱۴۰۳، اداره ثبت اسناد و املاک قصد دارد تمام حدنگاری‌های استان تهران  را انجام دهد از همین رو اداره ثبت سال پرکاری خواهد داشت.

خبر مرتبط
خبر مهم درباره استخدام آموزش و پرورش/ زمان بارگذاری اسناد و مدارک پذیرفته‌شدگان آزمون دبیری اعلام شد

اقتصادنیوز: ‌نتایج اولیه آزمون استخدام دبیری آموزش و پرورش در حالی اعلام شد که قبول شدگان متقاضی می‌توانند از ۲۹ خردادماه جاری حداکثر تا دوم تیرماه با مراجعه به درگاه my.medu.ir، نسبت به تکمیل کاربرگ‌ها و بارگذاری کلیه اسناد و مدارک مورد نیاز در سامانه اقدام کنند.رئیس اداره ثبت اسناد و املاک تهران افزود: سالانه بیش از یک میلیون سند تک برگ حدنگاری شده در استان تهران صادر که صدور آن‌ها همان روز انجام می‌شود، همچنین در سال‌های آینده با الکترونیکی شدن سند مالکیت، هیچ سند کاغذی نخواهیم داشت و شهروندان نیز نیازی به مراجعه حضوری ندارند، اما در حال حاضر هدف اداره ثبت اسناد و املاک این است که تمام اطلاعات مالکیت افراد در سامانه ثبت شود و بر اساس همان اطلاعات، سند مالکیت مردم صادر شود.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک اظهار  کرد: سند تک برگ امکان جعل را از بین می‌برد، چرا که اگر فردی ملکی را معامله می‌کند، سند تک برگ قبلی از بین می‌رود و سند جدید صادر شده و همچنین اطلاعات در سامانه املاک ثبت شده است و امکان هیچ‌گونه معامله برای هیچ شخصی به جز مالک و خریدار وجود ندارد و از این طریق امنیت معاملات بالا می‌رود. همچنین افراد با مراجعه به سامانه «ثبت من» امکان مشاهده وضعیت مالکیت خود را دارند و به نوعی گواهی سازمان مبنی بر مالکیت شخص در این سامانه وجود دارد.

خبر مرتبط
جزئیات حذف صدور اسناد تک‌برگ/درآمد سردفتران کم می‌شود؟+فیلم

اقتصاد نیوز :مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کردستان از حذف صدور اسناد ترک‌برگ خبر داد و گفت: در معاملات جدید مردم اسناد الکترونیکی تحویل می‌گیرند.وی افزود: از مراجعه‌کنندگان تقاضای صبر در صدور سند را داریم، چرا که امسال سازمان ثبت باید تمام حدنگاری‌های استان را انجام دهد و مالکیت مردم را تثبیت کند تا افراد از مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک بی‌نیاز شوند. از مردم تقاضا می‌شود که اگر سند دفترچه‌ای دارند با مراجعه به دفتر اسناد رسمی و با احراز هویت، سوابق خود را ارائه دهند تا از طریق پست برای اداره ثبت ارسال شود و یا مستقیم به اداره ثبت مراجعه کنند.

رئیس اداره ثبت اسناد و املاک تهران در پایان با اشاره به بی‌اعتبار بودن سند مالکیت دفترچه‌ای گفـت: از این پس دفترچه مالکیت بر طبق قانون اعتبار ندارد و هیچ خدمات ثبتی به آن تعلق نمی‌گیرد مگر اینکه سند حدنگاری شده باشد، بنابراین لازم است در تهران که بیشترین سند دفترچه‌ای وجود دارد، مردم اقدام لازم برای تبدیل سند به تک برگ را انجام دهند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی