آخرین وضعیت تولید شیرخشک در کشور

کدخبر: ۶۵۶۳۵۱
اقتصادنیوز: بنابر آمار ظرفیت تولید شیرخشک کارخانجات حدود یک میلیون تن است، درحالی که تولید سالانه کارخانجات ۲۰۰ تا ۲۲۰ هزارتن است که در صورت افزایش تولید شیرخام به ۱۴.۷ میلیون تن، حداقل تولید به ۳۰۰ هزارتن می رسد.
آخرین وضعیت تولید شیرخشک در کشور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی با بیان اینکه سالانه ۸۰ هزارتن شیرخشک در داخل مصرف می شود، افزود: با فراهم شدن شرایط صادرات به غیر از نیاز کشور، توان صادرات وجود دارد  اما در شرایطی که بازار اقتصادی نیست، با مازاد تولید روبرو هستیم‌.

سیاوش سلیمی د ادامه داد: هم اکنون کشور بلاروس، شیرخشک را در بازارهای منطقه زیر ۲ دلار عرضه می‌کند، از این رو صادرکنندگان ماهم ناچار به عرضه با این نرخ هستند که با احتساب خرید هرکیلو شیرخام با نرخ ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان، شیرخشک زیر نرخ تمام شده به فروش می رسد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک  صنعتی با بیان اینکه مشکلات رفع تعهد ارزی کماکان ادامه دارد، افزود: علی رغم پیگیری های مکرر، مشکلات رفع تعهد ارزی کماکان ادامه دارد، درحالی که با رفع آن می توان صادرات به کشورهای همسایه را توسعه داد چراکه به سبب تولید حلال، آنها علاقه‌مند به دریافت هستند.

او گفت: بنابر آمار ۱۰۰ درصد شیرخشک پایه نوزاد از تولید داخل تامین می‌شود، در خصوص سایز افزودنی‌ها هم، صنف شیرخشک نوزاد باید پاسخگو باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی