کدخبر: ۲۷۴۹۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

آخرین وضعیت سیل شیراز؛ محله سعدی گرفتار سیلاب / دستور تخلیه برخی از روستاهای شیراز/ احتمال رانش زمین در منطقه ۹ شهرداری شیراز

اقتصاد نیوز: بارش شدید باران از روز گذشته در استان فارس شروع شده همچنان ادامه دارد و امروز در مناطق شرق شیراز از جمله محله سعدی آب وارد منازل مردم شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از شیراز، بارش شدید باران از روز گذشته در استان فارس شروع شده همچنان ادامه دارد و امروز در مناطق شرق شیراز از جمله محله سعدی آب وارد منازل مردم شده است. 

محله سعدی گرفتار سیلاب 

محمدهادی قانع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به ورود سیلاب به مناطق شرق شیراز نظیر محلات سعدی، هفت تن، دلگشا، بلوار نصر و میدان گلستان اظهار داشت: آب در کوچه‌ها جاری شده و برخی از منازل دچار آبگرفتگی شدند. 

وی با بیان اینکه مردم به هیچ عنوان تردد نکنند، گفت: برای ایمنی بیشتر به طبقات بالا بروند و از تردد ضروری و غیرضروری در این مناطق خودداری شود. 

رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز از گردشگران و مسافران نیز خواست به هیچ عنوان به مراکز گردشگری، مراکز خرید و بازارها مراجعه نکنند. 

دستور تخلیه برخی از روستاهای شیراز 

فرماندار شیراز درباره وضعیت کنونی این شهر افزود: در شهرک گلستان و نواحی شمال و شمال غربی شیراز بارندگی بسیار بالاتر است و در 24 ساعت گذشته تا دقایقی پیش 116 میلیمتر بارندگی داشتیم، در مرکز شیرازنیز 59.2 بارندگی اعلام شده است. 

امیری با بیان اینکه  آبگرفتگی در اکثر مناطق شیراز به ویژه در نواحی جنوبی وجود دارد، بیان کرد: همه زیرگذرها و کنار گذرهای شهر شیراز مسدود هستند و خیابان‌های منتهی به دروازه قرآن و خود دروازه قرآن نیز مسدود است اما آمد و شد خارج از شیراز در رینگ کمربندی جوادیه به جنوب شهر و پلیس راه پل فسا باز است.  

وی با اشاره به اینکه در سطح شهر اکیپ‌های شهرداری و امداد و نجات در حال انجام عملیات خدمت‌رسانی هستند، عنوان کرد: در نقاطی که دچار آبگرفتگی هستند با پمپ‌های لجن کش مشغول تخلیه آب هستند و در حوزه اطراف شهر شیراز روستاهایی مثل سلطان آباد و امثال اینها در جنوب شیراز یک مقدار مشکلاتی داشتند که دستور تخلیه داده شده و البته مشغول هدایت آبهای سطحی هستند. 

احتمال رانش زمین در منطقه 9 شهرداری شیراز 

فرزاد میرزایی، شهردار منطقه 9 شیراز نیز  با بیان اینکه آب رودخانه چنارراهدار در حال بالا آمدن است، از همه ساکنین منطقه 9 شهرداری درخواست کرد از نزدیک شدن به حریم رود اکیدا خودداری و به هشدارها توجه جدی کنند. 

وی تاکید کرد: به دلیل احتمال رانش زمین در خیابان شهدای احمدآباد (منطقه 9)، از تردد در این مسیر خودداری شود.همچنین شهردار منطقه 9 شیراز اعلام کرد: به علت پیشگیری از بروز خطرات احتمالی ناشی از طغیان رودخانه چنارراهدار، پل‌های صداقت و فدک مسدود شده‌اند.

طغیان رودخانه خشک شیراز 

 رحیم آزادی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس با اشاره به بارش شدید باران از شب گذشته تاکنون در شهر شیراز و استان فارس اظهار داشت: در حال حاضر در بالادست رودخانه خشک شیراز آبگیرها طغیان کرده و وارد رودخانه خشک می‌شود که همین امر سبب افزایش سطح آب در محدوده رودخانه شده است. 

وی با اعلام هشدار درباره عدم توقف در کنار رودخانه خشک، گفت: امکان افزایش سطح آب در رودخانه خشک وجود دارد بنابراین از کسانی که در حاشیه رودخانه فعالیت دارند به ویژه کسانی که در پایین پل علی بن حمزه هستند، مراقبت بیشتری کنند. 

محور "کازرون ـ فراشبند" و "ارسنجان ـ مرودشت ـ خرامه" مسدود شد

مدیر مرکز مدیریت راه‌های استان فارس از انسداد محور "کازرون ـ فراشبند" و "ارسنجان ـ مرودشت ـ خرامه" به دلیل آبگرفتگی خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای تردد در محور کازرون _ فراشبند از مسیر جایگزین "کازرون- دادین- تل سامان- قنات باغ- فراشبند" و برای تردد در محور ارسنجان- مرودشت- خرامه  از مسیر جایگزین  "ارسنجان- چهار راه برق- علی آباد ملک" استفاده کنند.

احمدی با بیان اینکه با مسدود شدن این دو محور در حال حاضر 4 محور فارس مسدود است، افزود: محور فرعی اقلید _ مرودشت (امامزاده اسماعیل) و محور روستایی صفاشهر_ انارک_ خنجشت پیش از این به دلیل آبگرفتگی مسدود شده بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در محورهای کازرون - دشت ارژن (محور جدید) ، جهرم - لار با پدیده مه‌گرفتگی روبه‌رو هستیم، گفت: در تمامی محورهای فارس بارندگی گزارش شده است.