کدخبر: ۲۸۳۹۶۷ لینک کوتاه

فروش نقاشی «کلود مونه» به قیمت ۱۱۱ میلیون دلار

اقتصادنیوز: یک نقاشی از مجموعه «خرمن علف» اثر کلود مونه، هنرمند امپرسیونیست فرانسوی در مزایده‌ای در نیویورک به قیمت تقریبی ۱۱۱ میلیون دلار به فروش رفت.

به گزارش اقتصادنیوز، صاحب قبلی این اثر آن را در سال ۱۹۸۶ به قیمت ۲.۵۳ میلیون دلار خریده بود.

این مزایده‌خانه گفته است که این قیمت برای نقاشی‌های کلود مونه یک رکورد بی‌سابقه است. این هنرمند بیشتر به خاطر نقاشی منظره‌ها شهرت دارد. این نخستین نقاشی سبک امپرسیونیسم است که قیمت آن از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور می‌کند.

این نقاشی با رنگ روغنی روی پارچه کتانی در سال ۱۹۸۰ تکمیل شد و یکی از چهار تابلو از مجموعه «خرمن علف» است که در قرن حاضر به مزایده گذاشته شده است.

در سلسله نقاشی‌های «خرمن علف» توده‌های حاصلات گندم در ژیورنی، قریه مجاور کلود مونه، در منطقه نرماندی فرانسه به تصویر کشیده شده است. این آثار او به خصوص به دلیل استفاده از نور بر سوژه‌ها و همچنین تاثیری که بر جنبش امپرسیونیست داشته، مورد توجه قرار گرفته است.

مزایده‌خانه مذکور گفته است که این نقاشی توسط یک خانواده در شیکاگو در دهه ۱۹۸۰ به صورت مستقیم از فروشنده آثار کلود مونه خریداری شده بود و در نزد این خانواده نگهداری می‌شد تا این که این فروشنده، آن را در سال ۱۹۸۶ به قیمت ۲.۵۳ میلیون دلار خریداری کرد.

در مورد شخصی که این اثر را خریداری کرده است، هیچ اطلاعاتی داده نشده است.

 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند