کدخبر: ۲۹۶۴۳۴ لینک کوتاه

۳۸ ترس عجیب در دنیا

اقتصادنیوز: اگر مانند بیشتر مردم هستید، پس احتمال آن وجود دارد که شما یک یا دو مورد ترس و اضطراب داشته باشید، ترس از عنکبوت، سایر حشرات یا ارتفاع خیلی عادی است و اگر پرواز بزرگ ترین نگرانی شما باشد، باید خود را خوشبخت بشمارید.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از نمناک برای برخی افراد زندگی چندان آسان نیست، اغلب چیزهای پیش پاافتاده با وحشتناک ترین عواقب برای برخی دیگر تجهیز شده اند و خیلی چیزها می تواند یک امتحان واقعاً ترسناک باشد، برخی از هراس ها بیرونی هستند و اگر فکر می کنید از چیزهای عجیب می‌ترسید. در ادامه 38 ترس عجیب را بررسی خواهیم کرد

 

ترس از رنگ زرد - زانتوفوبیا

شگفت انگیز است که چیزهای زیادی در دنیا زرد هستند، برای مثال خورشید را در نظر بگیرید یا نرگس زرد یا رنگ زرد یا حتی کره و افراد مبتلا به زانتوفوبیا به خوبی می دانند که در دنیا چقدر رنگ زرد وجود دارد؛ آن ها از این رنگ می ترسند و هیچ وسیله ای برای فرار از آن را ندارند.

ترس از  پنیر -توروفوبیا 

برای بسیاری از ما، راه بهتری برای پایان دادن به یک وعده غذای خوب جز یک تکه بزرگ پنیر نداریم، با این حال ممکن است افراد مبتلا به توروفوبیا متفاوت باشند، رنج کشیدن از این اضطراب به این معنی است که از پنیر وحشت دارند و هرگز چیزی را با آن نمی خورند.

عجیب ترین ترس های دنیا

 

ترس از جاهای شلوغ -آگروفوبیا

در حالی که بسیاری از ما ادعا می کنیم که ارگوفوبیا داریم، اما اکثر ما دروغ می گوییم، این مشکی یعنی واقعاً از کار یا محل کارتان وحشت داشته باشید و ثابت شود که برای برخی شنبه ها واقعاً بدترین چیز در دنیا هستند.

ترس از جدایی از گوشی موبایل -نوموفوبیا

نسل های معاصر شاید بیش از دیگران به این هراس دچار باشند. داشتن نوموفوبیا این است که واقعاً از بودن بدون تلفن همراه یا سرویس بدون خدمات وحشت داشته باشید که طبق نظر محققان در ایران، 50 درصد جمعیت دچار ترس شده اند.

ترس از جنگل و درختان -هیلوفوبیا

پیاده روی  باعث آرامش و لذت بدن می شود که ما می توانیم آخرهفته خود را صرف آن کنیم، با این حال، برای مبتلایان به هیلوفوبیا، هیچ چیز بدتر از این وجود ندارد، آن ها از درختان و حتی اندیشیدن در مورد مناطق جنگلی انقدر می ترسند که می تواند باعث ایجاد یک حمله عصبی شود.

ترس از عشق و عاشقی -فیلوفوبیا

بسیاری از ما خطرات  عاشق شدن  را می دانیم و این که قبل شکسنه خواهد شد و متاسفانه این نوع درد به سادگی یک روش زندگی است. با این حال، مبتلایان به فیلوفوبیا نمی توانند با دل شکستگی کنار بیایند، به همین دلیل آنها از عشق و رابطه فرار می کنند.

ترس از ناف -اومفالوفوبیا

مبتلایان به این ترس از هر شکل نافی می ترسند، برای آنها نشان دادن و یا لمس کردن ناف شبیه به  کشیدن دندان  است .

ترس از باران -اومبروفوبیا

افراد مبتلا به این ترس از باران وحشت دارند و حتی دیدن آب و هوای بد می تواند برایشان منجر به یک حمله عصبی شدید شود.

ترس از  نور خورشید -هلیوفوبیا

مردم با هلیوفوبیا اغلب به خون آشام های عصر مدرن شباهت دارند، افراد مبتلا ترس از خورشید دارند و حتی اگرچه ممکن است خنده دار به نظر برسد اما می توانند منجر به کمبود شدید  مواد غذایی  شوند.

ترس از پاپ - پاپافوبیا 

درحالیکه پاپ سمبل بین المللی صلح و رفاه است، اما چنانچه در سرگرمی نمناک میخوانید مبتلایان به پاپافوبیا ایده های دیگری دارند. پاپافوبیا یک ترس غیرمنطقی از پاپ یا دستگاه پاپاسی دارند که معمولاً مربوط به یک ضربه روحی اولیه مرتبط با چیزهای مقدس است.

ترس از خوابیدن -سومنیفوبیا

بیشتر مردم می توانند فکر کنند که چیزی بهتر از خوابیدن کنار یک زنگ آلارم نیست که با این حال، برای مبتلایان به سومنیفوبیا، هیچ چیز بدتر از این وجود ندارد؛ آن ها ترس غیرمنطقی از به خواب رفتن و ارتباط بین این عمل با مرگ را دارند.

ترس از خواب

 

ترس از  ریزش موی بدن- چایتوفوبیا 

چایتوفوبیا، ترس از ریزش موی بدن است و بسیاری از افراد با این ترس این مشکل را خودشان به دست خود می دهند.

ترس از دنیای پس از مرگ -اورانوفوبیا

افراد مبتلا به این نوع ترس به طور معمول از آنچه پس از مرگ در انتظارشان است می ترسند، مبتلایان به اورانوفوبیا به طور کامل از آسمان هم وحشت دارند.

ترس از لمس- هافهفوبیا 

هافهفوبیا، ترس کامل از لمس شدن توسط هر فرد یا شی است، این افراد دوست دارند که در شهرهای پرجمعیت و یا شهرهای بزرگ زندگی نکنند، جایی که ارتباط فیزیکی جنبه دیگری از زندگی است.

ترس از وسایل آشپزخانه - ایکوفوبیا

وسایل آشپزخانه شکل عجیبی دارند و برای بسیاری از ما، آن ها راهی برای آسان تر کردن زندگی هایمان هستند، با این حال، افراد مبتلا به ایکوفوبیا ترسی از تمام وسایل آشپزخانه دارند که زندگی و خوردن را برایشان سخت خواهد کرد .

ترس از چیزهای ریز و کوچک -تریپوفوبیا

تریپوفوبیا ترسی غیرمنطقی از اجسام کوچک با حفره ها هستند و مبتلایان به این ترس به دلیل برخی از واکنش های شدیدشان شناخته شده اند، از اسفنج ها تا کندو ها، هر چیزی اگر سوراخ داشته باشد برای افراد مبتلا به تریپوفوبیا ترسناک است.

ترس از کلمات طولانی و  بلند -هیپوپوتومونستروسسکویپدالیوفوبیا

این ترس، ترس از کلمات بسیار طولانی است، در حالی که این ترس بیشتر از این است که به عنوان یک جوک اینترنتی پخش شود، اما ما کاملاً مطمئن هستیم برای افرادی این ترس را دارند ، خود نام هیپوپوتومونستروسسکویپدالیوفوبیا نیز به اندازه کافی ترسناک است.

ترس از کره  بادام زمینی که به سقف دهان می چسبد آرچی باتیروفوبیا 

این احساسی ناراحت کننده برای همه است، اما ترس از کره بادام زمینی که به سقف دهان می چسبد، یکی از آن ترس های عجیب و غریب برای برخی افراد است. برخی افراد می توانند خوردن مقادیر کمی از آن را مدیریت کنند، اما برخی دیگر از محصولات مبتنی بر بادام زمینی مثل سس کره  بادام  زمینی و بستنی اجتناب می کنند. آن می تواند در حالتی وسیع تر مانند ترس از بافت های چسبناک و یا خفگی، ریشه بگیرد و یا به طور مستقل رخ دهد.

ترس از وحشت-فوبوفوبیا

متاسفانه، افراد با این شرایط در حال مبارزه با شکست ها هستند و همانطور که از اسمش پیداست حتی از خود ترس هم وحشت دارند و ترسیدن برایشان موضوعی غیرقابل تحمل است.

ترس از سیر - آلیومفوبیا

غداهای حاوی سیر می تواند باعث ایجاد رعب و وحشت برای فردی که ترس از سیر را دارد شود افراد مبتلا ممکن است شروع به لرزیدن و یا احساس ناتوانی در نفس کشیدن  بوی سیر  و یا دیگر گیاهان تند مانند پیاز و  پیاز  کوهی کنند.

ترس از سیر

ترس از حمام رفتن و تمیز کردن- آبلوتوفوبیا

ممکن است ترس از  حمام کردن  و تمیز شدن، که در زنان و کودکان رایج تر از مردان است را داشته باشید. این یکی از آن ترس های عجیب و غریب است که معمولا از یک حادثه ناشی می شود و می تواند منجر به انزوای اجتماعی شود.

ترس از داشتن اشیا در سمت راست  دکستروفوبیا

با نوعی اختلال  وسواس فکری ، برخی افراد نمی توانند در سمت راست بدن خود وجود چیزی را تحمل کنند که این امر باعث می شود که رانندگی در مسیرو با وسایل نقلیه به سمت راست دشوار باشد.

ترس از ستارگان -سایدروفوبیا 

شما ممکن است در شب روشن از ستاره ها لذت ببرید اما همه این احساس را ندارند . آن هایی که سایدروفوبیا دارند از ستارگان می ترسند و ممکن است پرده ها را بسته نگه دارند تا از غرق شدن در این که جهان چقدر وسیع و غیرقابل کنترل است، جلوگیری کنند.

ترس از اعداد - آریتوموفوبیا

شما اگر دچار این ترس و وحشت باشید ممکن است از کلاس ریاضی در مدرسه ابتدایی متنفر باشید، اما جدول ضرب می تواند موجب اضطراب واقعی افراد با ترس از اعداد شود.

ترس از یادگیری نحوه خواندن-لوگوفوبیا

افراد با ترس از کلمات در گفتگو خوب عمل می کنند، اما وقتی که کلمات مکتوب را نشان می دهند، می توانند دچار خفقان، لرزیدن و یا دچار توهم شوند. بسیاری از افراد مبتلا به لوگوفوبیا نمی دانند چگونه بخوانند، و از تلاش برای یادگیری امتناع کنند.

ترس از خنده -Geliophobia 

افراد با ترس از خنده با gelotophobia گیج نمی شوند - ممکن است از خندیدن خودداری کنند - ممکن است از خنده روده بر شوند اگر یکی از این ترس های عجیب و غریب را داشته باشند. برخی فقط کمی احساس ناراحتی می کنند، اما برخی ممکن است شروع به نفس زدن کنند. انگار ترس از خندیدن به اندازه کافی عجیب نیست.

ترس از آزادی - Eleutherophobia

افراد با ترس از آزادی به طور کلی نمی توانند هیچ کاری را بدون اتخاذ یک سفارش از طرف شخص دیگری انجام دهند و باعث می شوند که آن ها نسبت به رهبران تمایل بیشتری به دنبال کردن داشته باشند آن ها ممکن است از افزایش مسئولیت های ناشی از آزادی بیشتر بترسند.

ترس از پول پلوتوفوبیا

برخی از ما تقریبا آرزو داریم که این مشکل را داشته باشیم:ترس از پول. این یکی از آن ترس های عجیب و غریب است که می تواند مانند ترس از خود پول، شانس کسب ثروت، یا افراد ثروتمند را آشکار کند. ترس مبهمی را که ممکن است داشته باشید پیدا کنید.

ترس از پول

ترس از عدد 8 -اوکتوفوبیا

متخصصین فکر می کنند که ترس از عدد هشت ممکن است ریشه در خرافات داشته باشد، با اوکتوفوبیک می ترسند و این به نظر می رسد که یک نشانه بی نهایت است. این ترس های عجیب ممکن است به معنی ترس از نماد هشت یا اشیا در گروه هشت باشد

ترس از تناسب -سم مترو فوبیا

یک دایره کامل دوست کسی نیست که از تناسب می ترسد. آن ها ممکن است به تناسب به عنوان کمال یا زیبایی مطلق فکر کنند که شایسته بودن نیستند. از سوی دیگر، افراد مبتلا به asymmetriphobia، نگران چیزهای نامتناسب هستند.

ترس از نشستن -سیمتروفوبیا

وقتی به نشستن روی صندلی توالت بعد از یک روز طولانی فکر می کنید، برخی از مردم از ترس نشستن را تجربه می کنند.

ترس از طلا- آوروفوبیا

یک گردن بند جدید فانتزی همه را تحت تاثیر قرار نمی دهد به خصوص آن هایی که از طلا می ترسند. آن ها ممکن است حملات هراس آلود را با  حالت تهوع ، تعریق و یا یک ضربان قلب نامنظم داشته باشند وقتی که فرد دیگری را می بینند که فلز به تن دارد گذشته از طلا و جواهرات دلایل عجیب دیگری هم برای اضطراب وجود دارد.

ترس از بازگشت به خانه-نوستوفوبیا

خانه ممکن است جایی باشد که برای برخی از افراد محل آرامش است اما برخی دیگر ترس از بازگشت به خانه را دارند. این افراد ممکن است سو استفاده را در آنجا تجربه کرده باشند، و یا از شرم در صورتی که برگشت با شکست همراه باشد می ترسند.

ترس از زنان زیبا -کالجینفوبیا

این ترس هم چنین به عنوان venustraphobia شناخته می شود، فوبیای ترس از زنان زیبا فراتر از  عصبانیت  و یا ارعاب در اطراف فردی زیبا می رود. آن هایی که دچار ترس و اضطراب هستند ممکن است  درد قفسه سینه  را احساس کنند، در قسمت های انتهایی بدن احساس بی حسی می کنند و یا زمانی که اطراف زنان جذاب هستند بی هوش می شوند.

ترس از چیزها و تجربیات جدید- نئوفبیا

اکثر مردم از تغییرات بزرگ در زندگی احساس نگرانی می کنند. نئوفبیاشدید ممکن است اثرات جدی روی فرد بگذارد به طوریکه فرد حتی برای تعویض لباس و استفاده از پوشش جدید دچار مشکل باشد.

ترس از بی نظمی-آتاکسوفوبیا

آیا تاکنون کسی شما را بی نظم خوانده است؟ آیا برای پاک کردن خرده نان ها از روی صفحه کلید از جارو برقی استفاده کرده اید ؟ ممکن است آتاکسوفوبیا داشته باشید:ترس از بی نظمی.

ترس زانو- جنوفوبیا

افراد معمولا برای راحتی بیشتر دامن و پیراهن می پوشند اما افرادی که جنوفوبیا دارند اینکار را انجام نمی دهند و به هیچ عنوان اجازه دیده شدن زانویشان را به خود نمیدهند.

ترس از ریسمان - لینونفوبیا 

یکی دیگر از عجیب ترین ترس ها لینونفوبیا یا ترس از ریسمان یا رشته است که بیشتر در انیمیشن ها دیده ایم و در نوع خود عجیب و خنده دار است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند