کدخبر: ۳۰۴۹۳۳ لینک کوتاه

جریمه ۱۹ میلیون دلاری هکر روس به دلیل حمله به جی‌پی‌مورگان

اقتصادنیوز: آندری تیورین ۳۵ ساله همچنین به جرم هک سایر سازمان‌های مالی، دفترهای کارگزاری و شرکت‌های دیگر متهم شناخته شد. در مجموع او به جرایمی از جمله نفوذ کامپیوتری، کلاهبرداری مالی و شرط‌بندی آنلاین غیر قانونی اعتراف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ دادستان‌های پرونده اعلام کرده‌اند که وی از سال ۲۰۱۲ تا اواسط ۲۰۱۵ رهبری یک کمپین عظیم هک کامپیوتری را بر عهده داشت که منجر به سرقت اطلاعات ۱۰۰ میلیون مشتری کمپانی‌های هدف شد. تنها در حمله به جی پی مورگان که در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد اطلاعات بیش از ۸۰ میلیون مشتری به سرقت رفت تا بزرگترین یا حداقل یکی از بزرگترین حمله‌های هکری انجام شده علیه سازمان‌های اقتصادی آمریکا لقب بگیرد.

البته که تیورین در این راه تنها نبوده و حمله‌ها را با همراهی و دستور «گری شالون» رهبری می‌کرد. شالون از داده‌های سرقت شده برای مقاصد مختلفی مثل کلاهبرداری امنیتی استفاده کرده و یکی از این طرح‌ها شامل دستکاری عمدی قیمت سهام عمومی شرکت‌ها یا مشتریانی می‌شد که تیورین آن‌ها را هک کرده بود.

تیورین همچنین حملاتی علیه سایر شرکت‌های آمریکایی و خارجی ترتیب داده و اطلاعات به دست آمده از آن‌ها را در اختیار تشکیلات اقتصادی شالون و یا همدستان مجرم دیگر خود قرار می‌داد. این تشکیلات خلافکارانه شامل کسب و کارهای شرط بندی غیر قانونی نیز می‌شد.

تیورین با پرداخت بیش از ۱۹ میلیون دلار به عنوان غرامت موافقت کرده است. مقیاس عظیم و طراحی حرفه‌ای حمله‌های انجام شده، بازپرس‌های آمریکایی را به این باور رسانده بود که به احتمال دست داشتن دولت روسیه یا دولت‌های دیگر فکر کنند. در نهایت بررسی‌ها این نتیجه را در بر داشتند که حمله‌ها توسط افرادی با اهداف کاملا مالی انجام شده و ردی از ارتباط آن‌ها با دولت‌های دیگر مشاهده نشد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند