کدخبر: ۳۲۲۴۲۴ لینک کوتاه

چگونگی ریپورت در شبکه‌های اجتماعی

اقتصادنیوز:اینترنت علاوه بر مزایا، مضراتی هم دارد؛ یکی از این مضرات سوءاستفاده بعضی کاربرها در فضای اجتماعی است که با هدف هک، توهین و تخریب دیگران و شخصیت‌های مهم انجام می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز، در ادامه با نحوه خبر دادن به بخش امنیتی شبکه‌های اجتماعی و بستن راه ارتباطی این اکانت‌ها آشنا می‌شوید.

   بلاک کردن در فیس‌بوک

برای ریپورت کردن این افراد در فیس‌بوک، به پروفایل آنها بروید و در سمت راست کاور Photo، روی سه نقطه و بعد روی ریپورت کلیک کنید. در این مرحله باید بگویید که دقیقا می‌خواهید چه کاری انجام دهید. پس گزینه Report This Profile و بعد گزینه Continue را بزنید. در مرحله بعدی حالت ریپورت را مشخص کنید، مثلا اگر اکانت جعلی است یا یک فرد با هویت جعلی فعالیت می‌کند باید گزینه This Is A Fake Account را بزنید. یا اگر شخص به شما آزار رسانده، گزینه This Person Is Annoying Me را بزنید و بعد از انتخاب یکی از گزینه‌ها Continue را بزنید. در مرحله بعد هم گزینه Submitted To Facebook For Review را انتخاب کنید. در آخر هم فیس‌بوک بررسی می‌کند و اگر اکانت را افراد دیگری هم ریپورت کرده باشند برای همیشه آن حساب را مسدود می‌کند.

   بلاک در توییتر

در توییتر هم به پروفایل شخص موردنظر وارد شوید و روی سه نقطه کلیک کنید و بعد گزینه گزارش کردن یا همان ریپورت را انتخاب کنید و در مرحله بعدی دلیل گزارشتان را انتخاب کنید، مثلا اگر محتوای توییت‌های آن فرد توهین‌آمیز باشد گزینه ۵ را انتخاب کنید. حالا با توجه به گزینه‌ای که در مرحله قبل مشخص کردید، به‌صورت دقیق‌تر از شما پرسیده می‌شود که با انتخاب گزینه مناسب پاسخ را مشخص کنید.در مرحله بعد گزینه «شخص دیگر» را انتخاب کنید. در آخر هم امکان بلاک کردن یا پنهان کردن پروفایل شخص مورد نظر به شما داده می‌شود.

   بلاک در اینستاگرام

اما در اینستاگرام و تلگرام پروسه ریپورت کردن افراد ساده‌تر و کوتاه‌تر است. در اینستاگرام کافی است به پیج شخص موردنظر مراجعه کنید، در بالای سمت راست روی علامت سه نقطه کلیک کنید و بعد گزینه Report را بزنید. در مرحله بعد دو گزینه برایتان نمایش داده می‌شود، گزینه اول It, s Spam و گزینه دوم Inappropriate It, s، توصیه من به شما این است که گزینه It, s Spam را انتخاب کنید. حالا یک پیام می‌بینید که نشان می‌دهد که پروسه ریپورت کردن شخص مورد نظر با موفقیت انجام شده است.

   روش بلاک در تلگرام

در تلگرام وقتی یک کاربر به شما پیام می‌دهد، اگر شماره‌اش در لیست مخاطبان گوشی شما ثبت نشده باشد، بالای صفحه دو گزینه Add Contact و Report Spam برای شما ظاهر می‌شود. روی گزینه Report Spam کلیک و آن شخص مزاحم را گزارش کنید. بعد یک پنجره برای شما باز می‌شود که از شما سوال می‌کند، «شما برای گزارش Spam بودن این کاربر مطمئن هستید؟» برای تایید گزینه OK را بزنید.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند