کدخبر: ۳۳۰۶۴۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

واکنش دانشکده علوم پزشکی آبادان به حاشیه‌ها درباره خبر موفقیت داروی ضدکرونای محققین این دانشکده

اقتصادنیوز: مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: به دنبال انتشار خبر تأثیر موفقیت آمیز یک داروی ضدویروس در درمان بیماری COVID-۱۹ توسط محققین دانشکده علوم پزشکی آبادان، شاهد خبر تکذیب آن توسط یکی از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بودیم که لازم است در این زمینه مواردی را به استحضار عموم برسانیم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا از اهواز، حسن کایید خورده در این خصوص اظهار کرد: نخست اینکه این تجربه ی موفق حاصل یک کارآزمایی بالینی مبتنی بر روش های کاملاً علمی و با رعایت اصول اخلاقی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ مجوزهای لازم بوده و نتایج به دست آمده کاملاً علمی و موثق است.

وی افزود: دوم اینکه مورد فوت ذکر شده در آن خبر مربوط به گذشته و قبل از این تجربه بوده و البته واضح و مبرهن است که حتی بهترین روش های درمانی در افراد بسیار ناتوان و موارد خیلی شدید ممکن است با مرگ همراه باشد و اصولا در هیچ کجای دنیا نیز هیچ درمانی صد درصد مؤثر نیست.

کایید تصریح کرد: سوم اینکه در این تجربه موفق، مواردی همچون: سرعت روند بهبودی بیمار، اصلاح اختلالات آزمایشگاهی، مدت زمان اقامت در بیمارستان و مرگ و میر بررسی شده که در همه موارد نتایج مثبت و با موفقیت همراه بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم‌پزشکی آبادان عنوان کرد: در نهایت اینکه جای بسی تأسف است کسی که هیچگونه اطلاعی از جزئیات این تحقیق ندارد و اساسأ در حوزه مدیریت و اختیارات وی نیست اقدام به تکذیب چنین خبری می نماید.

این مطلب برایم مفید است
108 نفر این پست را پسندیده اند