نگاهی به بازار خانه‌های لوکس در مناطق مختلف جهان

کدخبر: 337565
اقتصادنیوز: با نگاهی به قیمت خانه‌های لوکس در شهرهای مختلف سراسر جهان در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰، مشاهده می‌شود که قیمت‌ها در مناطقی مانند مانیل، تایپه و استکهلم شاهد افزایش، و در نایروبی، بانکوک و نیویورک شاهد کاهش چشمگیر بوده‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از بلومبرگ؛ قیمت خانه‌های نفیس در بسیاری از شهرهای سراسر جهان به دلیل رکود ایجاد شده توسط همه‌گیری ویروس کرونا در سه ماهه نخست سال سقوط کرد؛ با این حال، برخی مناطق شاهد افزایش قیمت‌ها بودند.

گزارش ارائه شده توسط نایک فرانک در خصوص قیمت خانه‌های لوکس نشان داد که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، در نیویورک، پکن، لندن و ونکوور، قیمت‌ها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. نایروبی، کنیا و بانکوک مناطقی بودند که بیشترین سقوط قیمت خانه (بیش از ۴ درصد) را تجربه کردند.

انتظار می‌رود که اثرات اقتصادی این بیماری در سه ماهه دوم سال به ویژه در کشورهایی مانند ایالات متحده که تا اواخر مارس قرنطینه نداشتند، با شدت بیشتری مشاهده شود.

گفتنی است که عملکرد فصل به فصل شهرهای آسیایی ممکن است نگاهی به آنچه در آینده برای سایر بازارها وجود دارد، فراهم کند. هر پنج شهر که ضعیف‌ترین رشد را از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ به ثبت رساندند، در آسیا بودند.

با این حال، برخی شهرها روند صعودی خود را در این زمینه نشان دادند. قیمت خانه‌های لوکس در مانیل بیش از ۱۴ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت، در حالی که تایپه و استکهلم هر دو شاهد رشد ۸ درصدی بودند. به رغم درگیری گوانگژو واقع در چین با ویروس کرونا در سه ماهه نخست سال، قیمت‌ها شاهد افزایش بیش از ۶ درصد بودند.

نایت فرانک پیش‌بینی می‌کند که حجم فروش در نیمه دوم سال به دلیل محدودیت‌های سفر و تعطیلی ادارات دولتی، شاهد سقوط چشمگیر خواهد بود.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما