کدخبر: ۳۴۲۰۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
نسخه وزیر کار برای کودکان کار

نسخه وزیر کار برای کودکان کار

اقتصادنیوز: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمک‌های معیشتی، حرفه‌آموزی و آماده‌سازی شغلی را از جمله راهکارهایی دانست که می‌توان به صورت کارشناسی شده برای کودکان کار استفاده کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در نشست تخصصی «حل معضلات کودکان کار و ساماندهی آنها» در آستانه فرا رسیدن روز مقابله با کار کودکان گفت: در اجرای طرح‌های ساماندهی کودکان کار، حرکت و حضور فعال انجمن‌های مردم نهاد و گروه های داوطلب در حوزه‌های مربوط به افزایش توانمندی بسیار ضروری است؛ به همین منظور، زمانبندی برای مشارکت و حضور فعال این انجمن‌ها در جلسات بعدی با موضوع "کودکان کار" در دستور کار قرار دارد.

وی به ارائه دسته‌بندی کلی از وضعیت کودکان کار و عوامل ایجاد این آسیب اجتماعی پرداخت و گفت: یک دسته از کودکان کار دارای وضعیت خانوادگی مشخصی هستند که متاسفانه به دلیل مسائل مرتبط با فقر و درآمد پایین به این ورطه کشیده شده اند. عده‌ای دیگر که عمدتا هم از اتباع خارجی هستند به صورت سازماندهی شده و تحت هدایت گروه های مافیایی در خیابان حضور دارند.
شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت از خانواده های کودکان کار، اضافه کرد: گاهی در پس حضور کودکان کار در خیابان به یک خانواده فقیر می‌رسیم که باید به صورت مشخص به حل مسائل آنها پرداخته شود.

وزیر تعاون همچنین تاکید کرد که این وزارتخانه تلاش می کند امکانات لازم برای حمایت از خانواده های کودکان کار را فراهم سازد.
شریعتمداری به حضور و تکدی‌گری اتباع خارجی در خیابان‌های کشور اشاره و همکاری وزارت امور خارجه برای ساماندهی این پدیده را اساسی توصیف کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند