چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در فناوری تا پایان سال ۲۰۲۰​

کدخبر: 349833
اقتصادنیوز: ابتکارات در حوزه فناوری از ابتدای سال جاری تاکنون رشد سریعی از خود نشان داده و نشانه ای از توقف نیز در این مسیر آن وجود ندارد.

به گزارش اقتصادنیوز، به نقل از سایت طلا؛ بخش فناوری در سال ۲۰۲۰ یک عملکرد فوق العاده داشته و رکورد بی سابقه ای را تجربه کرده است. افزایش ابتلا به کرونا موجب افزایش فعالیت های مجازی، تجارت الکترونیکی و توسعه نرم افزارها شده است. هزینه های تجاری برای مصرف کنندگان موجب افزایش ارزش سهام بخش فناوری در بازار سرمایه نیز شده و آن را به اوج های جدیدی رسانده است. 

کارشناسان بورس با تحلیل دو شاخص نزدک و S&P500 تحولات بسیاری را در بخش فناوری شاهد هستند. به اعتقاد آنها، سهام بخش فناوری تاکنون عملکرد مطلوب و خوبی داشته است. افزایش وابستگی به فناوری ، پیش بینی خوبی را برای اطمینان بیشتر به این حوزه حتی پس از پایان همه گیری ایجاد کرده است. 

 

بحران بهداشتی و سلامتی که ماههاست گریبان جوامع مختلف را گرفته شدیدتر از آن است که کسی بتواند برای تداوم تعاملات خود از فناوری استفاده نکند. این فناوری است که همواره مردم و دولت ها را قادر ساخته به رویه زندگی خود ادامه دهند، ‌حتی اگر چنین روشی را نپذیرند اما چاره ای ندارند. فشار برای دیجیتالی شدن منجر به رشد تجارت فناوری و ورود و حفظ مصرف کننده بیشتری در این حوزه شده است. 

هر صنعتی ممکن در روزگار آینده خود به نوعی منسوخ شود اما صنع فناوری نه تنها با گذر زمان کهنه نمی شود بلکه با گسترش دامنه خود،‌ طرفداران جدید بیشتری را به خود جذب می کند. اگر قصد خرید سهام یک شرکت فناوری را دارید باید به این نکته اهمیت بدهید که تغییرات حوزه فناوری تا چه حد بر سبدسهام شما تاثیر می گذارد. نوسانات موجود در بازار ممکن است نشانه ای از جلب توجه و ارزیابی مجد موقعیت سهم های مربوط به فناوری باشد. 

به گفته تحلیلگران، گرچه ورود به بازار سهام فناوری با خطرات و ریسک هایی همراه است اما در کوتاه مدت، به ویژه در حوزه 5G فرصت های خوبی نهفته است. سرمایه گذاران باید چرخه های بازار را بشناسند تا در زمان های بی ثباتی در بازار،  بتوانند با آن کنار آمده و راهکاری مناسب برای خود بیابند. به طور کلی، سهم های بخش فناوری سهم های بلندمدت هستند و اگر خواهان استفاده از آن در کوتاه مدت هستید نباید انتظار سوددهی مطلوب را از آن داشته باشید. 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما